Продаж об'єктів комунальної та державної власності. Що собою представляє продаж державного майна
У цій статті ми – юридична компанія Електронні Закупівлі - відповімо на питання які стосуються продажу комунального та державного майна. Іншими словами це можна назвати – ПРИВАТИЗАЦІЯ. Приватизація це процес у якому Держава є власником свого майна, вона може продавати чи здавати в оренду своє майно у власність іншим фізичним чи юридичним особам.
Так, у держави може купити кожен. Завдяки СИСТЕМІ ПРОЗОРРО.ПРОДАЖІ у юридичних, фізичних осіб та бізнесу є можливість купувати майно державних підприємств через акредитовані майданчики та використовувати у своїх цілях. Завдяки Системі Прозорро Продажі процес купівлі майна у держави прискорився в декілька разів, після того як електронна система замінила паперову.
Правила за якими проходить приватизація
У березні 2018 року набув чинності Закон про приватизацію державного та комунального майна, згідно до якого процес приватизації може проходити лише на ProZorro.Продажі.
- Не пізніше 15 робочих днів до початку аукціону у систему викладують інформацію стосовно продажі майна.
- Не мають права приймати участь в аукціоні особи, що не виклали у установлений строк документи.
- Протягом трьох днів після закінчення аукціону система відправляє Протокол для затвердження, який у випадку порушення проведення аукціону можна повернути не підтвердженим протягом десяти днів .
- Затвердження протоколу аукціону є підставою для укладення договору купівлі-продажу протягом 30 робочих днів.
- Новий покупець може оплатити придбане майно на протязі 30 календарних днів від моменту підписання договору. Цей час може бути продовжен ще на тридцять днів, в тому випадку якщо покупець оплатить не менше 50% від суми майна.
МАЛА ПРИВАТИЗАЦІЯ ПРОДАЄ
До груп малої приватизації підпадають об'єкти (державної та комунальної) власності які не перевищують 250 млн грн.. , а саме:
- Рухоме майно (транспорті засоби, устаткування, приладдя, матеріальні цінності);
- Пакети акцій;
- Нерухомість а саме: комерційна, торгівельна, виробнича, промислова, адміністративне майно;
- Майнові комплекси;
- Соціальні об’єкти (школи, дит. садки, медичні пунти...).
Суб’єкти малої приватизації
- Державні органи приватизації;
- Місцеві ради;
- Органи приватизації територіальних громад.
Переваги:
Головною перевагою вважається те, що система пропонує повну відкритість для продажу державного майна, та головне доступну усім.
Другим питанням, але не меньш важливим є чесність. Аукціони з малої приватизації дають змогу усім бажаючим приймати участь у чесній конкуренції, що позитивно відображається на довірчих відносинах Державних установ з бізнесом. Це гарні зміни які формують покращення економічного стану малого та середнього бізнесу.
Ще одне питання яке ми з Вами розглянемо це - Корупція, а саме те, що її тут немає! Мала приватизація це система яка пропонує Вам придбати все прозоро. Допомогти з цим питанням вам можемо ми - Компанія Електронні Закупівлі - https://ezakupivli.com.ua. Ми маємо великий та головне успішний досвід в цьому питанні.
АУКЦІОНИ
Продаж відбувається за системою трьох аукціонів, де наступний аукціон починається після того, як у попередньому не було визначено переможця.
1. Аукціон на підвищення вартості.
2. Аукціон на пониження вартості.
3. Голландський аукціон.
За більш детальною інформацією Ви можете звернутись на сторінку - https://ezakupivli.com.ua/ru/rmb/prodazh-obktiv-maloyi-privatizacii чи за телефонами 067 827 99 91, 063 410 17 05.
Рекомендаціями юристів компанії EZakupivli є:
- Звернення уваги на зобов’язання покладенні на переможця.
- Сроки! Порушення сроків це одне із головних помилок що допускають учасники аукціону, це може привести до дискваліфікації чи втрати гарантійного внеску.
Якщо ви плануєте брати участь в аукціонах з продажу об'єктів малої приватизації детально ознайомтесь з Законом та Положенням або зверніться до фахівців в даному напрямку.