Мільйони під арештом: суд прийняв рішення щодо майна ексміністра Чернишова

Суд арештував майно харків’янина, колишнього віцепрем’єра Олексія Чернишова

Вищий антикорупційний суд ухвалив рішення про арешт майна колишнього віцепрем’єр-міністра, уродженця Харкова Олексія Чернишова та його дружини Світлани. Олексія Чернишова підозрюють у зловживанні службовим становищем і отриманні хабаря. Про це інформує «Слово і діло». 

Що відомо про арештоване майно

До переліку арештованого увійшли:

  • квартира в Києві площею 208,7 кв. м;
  • кошти Чернишова на рахунках у різних банках: у «ПриватБанку» (2,83 млн грн і 1646 євро), «ОТП Банку» (992 долари, 82 тис. грн і 46 274 швейцарські франки), «Ощадбанку» (майже 5 млн грн), «Сенс Банку» (15 624 грн), австрійському Erste Bank (101 тис. євро), а також 9625 державних облігацій;
  • заощадження його дружини у «ПриватБанку» (3320 доларів і 2,5 млн грн), «ОТП Банку» (46 856 грн) та Erste Bank (3455 євро);
  • ще одна квартира у столиці на 41,9 кв. м;
  • автомобіль Toyota Land Cruiser 200 2020 року випуску;
  • корпоративні права та цінні папери ТОВ «АМ ПРОПЕРТІ ГРУП».

Червень 2025 року – Олексію Чернишову, на той час ще віцепрем’єру – міністру національної єдності, оголосили підозру у корупції. Слідство заявило, що злочини пов’язані з його попередньою роботою у Міністерстві розвитку громад і територій.

Йдеться про провадження масштабної корупційної схеми із незаконною передачею державної землі в Києві під житлову забудову. Він став шостим фігурантом цієї справи.

 За версією слідства, один із забудовників столиці налагодив співпрацю з високопосадовцями Міністерства регіонального розвитку. У результаті між підконтрольним міністерству державним підприємством і комерційною компанією були укладені інвестиційні договори. Згідно з ними, забудовник мав передати частину житла державі — пропорційно до вартості наданої ділянки.

Однак, як встановило слідство, вартість землі та споруд на ній була свідомо занижена майже у п’ять разів. Це могло призвести до недоотримання державою понад 1 мільярда гривень у вигляді нерухомості. Спробу реалізувати схему було зупинено після арешту земельної ділянки — за клопотанням НАБУ та САП.

Йому інкримінували зловживання владою та отримання великої неправомірної вигоди. Суд прийняв рішення про запобіжний засіб - застава у 120 мільйонів гривень. При цьому адвокат Чернишова Олександр Тананакін заперечив протизаконні дії клієнта.

Матеріали клопотання не містять жодного доказу протиправних дій Чернишова як міністра. Також немає жодного свідчення про його зв’язок із ТОВ “Сітігазсервіс”", — зазначив Тананакін.

Пізніше ВАКС ухвалив рішення про арешт майна подружжя, щоб запобігти його відчуженню під час слідчих дій.