У Харківській області помітили сарану, комаху, яка пересувається великими колоніями й пожирає хлібні та інші поля на своєму шляху.
Така загроза виникла через масове розмноження шкідників у південних областях України — Дніпропетровській, Запорізькій, Херсонській та Одеській, повідомили про небезпеку Держпродспоживслужби в Харківській області.
Мешканці Богодухівського та Берестинського району відреагували повідомленнями в соцмережах про те, що сарана вже тут - її бачили у різнотрав'ї.
Яка сарана добралася до Харківщини?
Але в Держпродспоживслужби в Харківській області пояснили, що наразі у Харківській області спостерігається живлення лише нестадних видів саранових у природних резерваціях — на неорних землях, балках і толоках. Заселення сільськогосподарських посівів не зафіксовано.
Саранові шкідники вражають насамперед кукурудзу, просо, сорго, пшеницю, проте можуть пошкоджувати й інші культури. В Україні ці комахи дають одне покоління на рік, зимуючи у вигляді яєць у ґрунті.
Управління фітосанітарної безпеки закликає органи влади та аграріїв:
- посилити моніторинг фітосанітарного стану орних і неорних земель, особливо в районах, що межують із Дніпропетровською областю;
- у разі виявлення Італійського пруса в чисельності 2–5 екземплярів на кв.м або нестадних саранових — 10–15 екз. на кв.м — невідкладно застосовувати хімічні засоби захисту;
- проводити хімічні обробки у фазі масової появи личинок I віку, не допускаючи окрилення;
- використовувати інсектициди виключно з «Переліку пестицидів та агрохімікатів, дозволених до використання в Україні»;
- за 3 доби до обробки обов’язково інформувати органи місцевого самоврядування та власників пасік про час, місце та особливості застосування препаратів.
У разі виявлення масового скупчення стадних саранових видів необхідно невідкладно повідомити Управління фітосанітарної безпеки та контролю в рослинництві Головного управління Держпродспоживслужби в Харківській області за телефонами (057) 725-19-07 або (057) 725-19-08.