За тиждень суди Харківщини винесли вироки за злочини проти державної цілісності та один проти безпеки виробництва. Про це стало відомо з вироків судів в Єдиному державному реєстрі судових рішень.
19 березня 2024 року під час демонтажу металевої труби на висоті 5,4 м загинув монтажник. Він працював на пересувній вишці-турі, яка впала через неналежне кріплення. Експертиза встановила, що працівник не мав належного захисту, були відсутні страхувальні пояси.
А також:
- бригада не пройшла обов’язкове навчання з безпеки робіт на висоті,
- вишка була технічно несправна, але її допустили до роботи,
- керівник не забезпечив контроль та дотримання норм безпеки.
Суд визнав обвинуваченого винним за ч. 2 ст. 272 КК України(порушення правил безпеки, що призвело до смерті). За угодою з прокурором йому призначили 3 роки позбавлення волі (було звільнено від реального ув’язнення з випробувальним терміном 1 рік), заборону на керівні посади, пов’язані з охороною праці на 1 рік та штраф 38 960,48 грн.
Під час тимчасової окупації Куп’янська та Куп’янського району у 2022 році обвинувачена добровільно зайняла посаду "виконуючої обов’язки спеціаліста відділу юстиції" у так званій "Тимчасовій громадянській адміністрації", створеній російськими окупантами. Вона виконувала службові обов’язки з червня по вересень 2022 року, що кваліфікується як колабораційна діяльність (ч. 2 ст. 111-1 КК України).
Суд визнав обвинувачену винною та призначив покарання у вигляді позбавлення права обіймати посади в органах влади на 10 років. Конфіскацію майна не застосовано через щире каяття та відсутність обтяжуючих обставин.
У березні-квітні 2025 року обвинувачена через Telegram отримала пропозицію від невстановленої особи підпалити автомобілі в Харкові за гроші. 29 березня 2025 року вона купила бензин, облила ним Mitsubishi Lancer на Аерокосмічному проспекті та підпалила. Вогонь перекинувся на сусідню машину, завдавши збитків на 212 829 грн. Після цього вона зняла відео підпалу та відправила його замовнику, отримавши 700 доларів на банківську картку.
8 квітня 2025 року жінка підпалила релейну шафу на станції «Харків-Слобідський-Балашівка», що є об’єктом критичної інфраструктури. За це вона отримала ще 400 доларів. Суд врахував її повне визнання провини та каяття, тяжкість злочинів та попередню непогашену судимість.
Присудив 6 років за підпал авто (ч. 2 ст. 194 КК України); 15 років за диверсію (ч. 2 ст. 113 КК України). За сукупністю вироків — 15 років 1 місяць ув’язнення та грошова компенсація постраждалому.
Солдат відмовився виконувати наказ щодо зайняття бойової позиції на Донеччині у квітні 2025 року, посилаючись на «відсутність мотивації та нелюдське ставлення командування». Під час воєнного стану солдата, який служив у військовій частині, зобов’язали вирушити на ВП «МАЯК» біля села Удачне (Покровський район).
Він публічно відмовився, що кваліфікували як підрив боєздатності підрозділу. Під час суду він визнав провину, але заявив, що хоче продовжити службу в іншій частині.
Суд визнав винним та в якості вироку виніс рішення про 5 років ув’язнення із зарахуванням строку попереднього утримання під вартою (з 10.04.2025), було враховано щире каяття та відсутність попередніх судимостей.
Нагадаємо про гучні харківські вироки за минулий тиждень.