Варвари проти культури: росіяни знищили театр у Харкові

У Харкові через влучання дрону було знищене майно театру "Арабески", яке накопичувалось упродовж 30 років роботи театру. 

Про фактичне знищення театру розповіли на його сторінці у соцмережах. Театр створювали Світлана Олешко, Місько Барбара та інші видатні харківці.

Наталія Цимбал, викладачка сценічної мови Харківського національного університету мистецтв імені І.П.Котляревського та акторка театру написала про це:  

Вчора внаслідок потрапляння у будівлю р@%ких шахедів згоріло все майно театру «Арабески»: декорації вистав, реквізит, костюми, апаратура, одяг сцени - все! У мене стислося серце, коли я це побачила, бо це не просто майно, це - життя за 30 років. Тепер це - історія і спогади. Фото лише таке

Була ідея створити виставку, передати костюми до музею, щось віддати театральному факультету моєї альма-матер, але не склалося…Те, що трапилося з майном Teatr 'Arabesky'/ Театр "Арабески" - це наш страшний сон.

Життя біля божевільного і кровожерливого сусіда під назвою росія - це завжди ризик, - відреагували на обстріл колег в театрі "Публіцист".

Наш простір в Харківська державна академія дизайну і мистецтв - ХДАДМ також пустує і чекає коли до нього повернеться театр, лекції і концерти. Великим дивом ця будівля досі лишається майже неушкодженою (майже - бо вибухові хвилі від прильотів поряд зачепили кілька вікон). Але наші новенькі чудові вікна з блекаут-жалюзі досі цілі, як і весь відновлений наприкінці 2021 року зал Академії і його облаштування. 

Театр не є власником простору і дякує Академії за можливість існування в її стінах.

Але облаштування сцени, світло й інші матеріальні цінності там наші. Як оцінити ті цінності? І ми зараз навіть не о дороговартісної (по нашим міркам) сценографії до «Мобі Діку», «Где-то и около», «Та, що вмирає» чи «Наркоматів». Як оцінити віденські стільці, які використовувалися в етюдах всіх студій театру на протязі 20 (чи навіть більше) років? Скільки коштує старий алюмінієвий електричний чайник, з якого заварювали мате ті ж самі люди, в перерві між етюдами на тих самих віденських стільцях? Чого варті старі касети, диски, альбоми з фотографіями і відео? Скільки коштують костюми, яких більше ніколи не одягнуть? Чашки, пуфики, уфо, вішак, шкаф, попільнички, музичні інструменти, ходулі, ширми чи копія картини Куїнджі? 

Ми сприймаємо цей простір як дім. І нехай зараз він пустує, але він памʼятає любов, дружбу, щастя і загострене відчуття життя. І ризик втратити цей дім для нас рівнозначно втраті близької людини. 

Співробітники  театру висловили співчуття втраті театру Арабески.

Від російського удару згоріли не матеріальні цінності - театр це не речі - загинула наче дорога і близька людина, з якою ти знайомий кілька десятків років. Згоріла невідʼємна частина Харкова, яка цей Харків формувала. Харків, який стоїть і тримає цю навалу. Харків, який досі грає вистави. Попри все. 

Харків вистоїть - не в останню чергу через те, що у нього були такі театри як Арабески, наголосили у театрі.

16 липня Харків пережив чергову масовану атаку. Об одинадцятій ночі розпочалася атака російських БпЛА на Харків. Впродовж 15 хвилин пролунало щонайменше 17 вибухів в місті.

Нагадаємо, у Харкові під землею ожили казки