"Коханий у полоні": у середмісті Харкова нагадали про бранців росіян, - ФОТО

У Харкові відбулася чергова акція-нагадування "Не мовчи. Полон вбиває". Її мета - підтримати полонених та зниклих безвісти Захисників та Захисниць. 

Участь в акції взяли кілька десятків людей - родини військових з різних підрозділів Сухопутних військ, Десантно-штурмових військ, Територіальної оборони та Захисників Маріуполя. Про це повідомили в Координаційному штабі з питань поводження з військовополоненими.

Учасники тримали в руках плакати з інформацією про своїх рідних, що потрапили в полон, або зникли безвісти в ході відбиття російської агресії. 

Представник консультаційного центру Східного регіону Коордштабу взяв участь в акції, підтримав родини та відповів на індивідуальні запитання учасників акції.

Що відомо про акцію

Акція "Не мовчи. Полон вбиває" - це громадська кампанія, яка має на меті привернути увагу до українських військовополонених та цивільних, які утримуються в російському полоні, та тих, хто зник безвісти. Вона включає в себе щотижневі мітинги, акції, флешмоби та інші заходи, які проводяться в різних містах України, щоб нагадати про проблему полону та закликати до їх звільнення. 

  • Основна мета - не дати суспільству забути про тих, хто знаходиться у полоні, та нагадати про умови, в яких вони утримуються. 
  • Акція є формою підтримки для родин полонених та зниклих безвісти, а також для самих полонених, які можуть бачити, що їх пам'ятають.
  • Учасники акцій також закликають до посилення міжнародного тиску на Росію з метою якнайшвидшого звільнення всіх утримуваних осіб.
  • Акція спрямована на те, щоб нагадати міжнародній спільноті про проблему полону та сприяти дипломатичним зусиллям щодо їх звільнення. 

Додамо, що з початку червня відбулось вісім етапів великого обміну військовополоненими: додому повернулися сотні захисників, наголосив президент  України Володимир Зеленський.

Наша молодь, захисники Маріуполя, ті, хто тримав оборону в Донецькій, Запорізькій, Луганській, Харківській, Сумській, Чернігівській та Київській областях. Поранені, тяжкохворі. Ті, кого вважали зниклими безвісти. Більшість із них були в полоні з 2022 року. І не лише військові. Україна повернула й цивільних.

Нагадаємо, наймолодшому визволеному лише 20 років. Новий обмін.