Небезпечна прогулянка: топ-5 тварин, яких краще не зустрічати зараз на Харківщині

Весняні ліси Харківщини — це зелений світ краси, запаху хвої, співу птахів і... потенційної небезпеки.

В першу чергу, на жаль, це міни. Тому ДСНС категорично не рекомендує гуляти там, де були активні бойові дії. Але якщо ви вирішили відправитися на прогулянку в спокійній зоні, то пам'ятайте:  у цю пору року прокидаються не тільки мирні мешканці лісу, а й ті, кого краще не турбувати. Нижче — п’ятірка найнебезпечніших тварин і комах, з якими можна зіткнутися під час весняної прогулянки на Харківщині. 

Небезпека: зараження хворобами — зокрема бореліозом (хвороба Лайма) та кліщовим енцефалітом (у рідкісних випадках в Україні).

З початком весняного потепління кліщі стають надзвичайно активними. Вони полюють у високій траві, кущах і навіть на узліссі. Небезпека полягає в тому, що укус кліща часто непомітний, але наслідки можуть бути серйозними. Щоб захиститись, варто:

  • одягати світлий одяг із довгими рукавами;
  • використовувати репеленти;
  • після прогулянки ретельно перевіряти тіло.

Якщо не впевнені, що самі можете правильно витягнути комаху, краще звернутися до лікарні. Щодо небезпечності кліща, то про це також можуть сказати в лабораторії. У будь-якому разі за місцем укусу слід наглядати, й випадку появи реакції звертатися до лікаря.   

Небезпека: отруйна змія, укус якої може викликати біль, набряк і в рідкісних випадках — серйозні алергічні реакції.

Гадюка — єдина отруйна змія, яка зустрічається в лісах Харківщини. Весною, після зимової сплячки, вони гріються на сонці і можуть лежати просто на стежках. Якщо не наступати і не провокувати — укусів зазвичай вдається уникнути.

Смерть через укус гадюки скоріш за все не наступить, але до лікаря краще звернутися. 

Окрім гадюки на Харківщині є вужі, мідянки. Всі вони не отруйні та безпечні для людини. Пам'ятайте, жодну змію не можна вбивати, вона не рашист. Просто йдіть в сторону, якщо вам лячно. 

3. Дикі кабани (Sus scrofa)

Небезпека: агресивна поведінка, особливо в період охорони потомства.

Весною самки-кабанихи можуть бути дуже небезпечними, якщо наблизитися до їхнього виводку. Ці тварини швидкі, сильні та не бояться атакувати. У випадку зустрічі — не бігти, не кричати, повільно відступати в бік.

4. Оси (Vespidae)

Небезпека: болісні укуси, ризик анафілактичного шоку у людей з алергією.

У весняний період оси активно будують гнізда в корчах, під поваленими деревами, в старих дуплах. Якщо випадково потривожити гніздо — комахи можуть стати агресивними. Один укус — неприємний. Але кілька — небезпечні, особливо для дітей чи алергіків. Тому відразу потрібно прийняти гістамінні ліки й при потребі звернутися до лікаря або викликати "швидку". 

Небезпека: можливе зараження сказом.

Лисиці — розповсюджувачі сказу, особливо навесні, коли вони шукають їжу та можуть втратити обережність. Якщо тварина поводиться надто сміливо або наближається до людини — це не мило, це тривожний сигнал. Не варто її годувати чи фотографувати зблизька — краще відійти.

У випадку укусу терміново потрібно звернутися до лікарні. Якщо своєчасно не ввести вакцину,тому що сказ приводить до смерті у 100% випадків. 

Поради з безпеки:

  • Одягайте захисний одяг і закрите взуття.
  • Уникайте високої трави та густих кущів.
  • Ніколи не торкайтесь тварин або гнізд.
  • Візьміть з собою аптечку з антигістамінними препаратами.
  • Повідомте когось, куди вирушаєте, якщо йдете самі.

Природа — наш друг, але вона вимагає поваги й обережності. Нехай ваші весняні прогулянки будуть приємними, безпечними і наповненими захопленням від краси українського лісу.

Нагадуємо, найбільш небезпечна тварина - людина! Особливо, якщо вона адепт "русского мира."