"Повний сервіс" для ухилянтів: у передмісті Харкова затримали "рєшалу" - ФОТО

У передмісті Харкова затримали зловмисника, який за 11 тис. доларів організовував «повний сервіс» з ухилення від мобілізації.

31-річного харків’янина затримали поблизу одного з продуктових магазинів у селищі Рай-Оленівська Пісочинської територіальної громади, Розповіли у Нацполіції Харківщини.

Правоохоронці викрили схему, за якою фігурант пообіцяв чоловіку організувати документи про зарахування до військового підрозділу та видати відповідне посвідчення, що надасть йому змогу вільно пересуватися територією України та уникати мобілізаційних заходів. Про це розповіли у Харківській обласній прокуратурі.

Надалі ділок пообіцяв повністю зняти клієнта з військового обліку. За весь «сервіс» фігурант хотів 13 тисяч доларів США.

Він повідомив, що за грошову винагороду зможе вплинути на посадовців одного з РТЦК та СП у Харківській області та військово-лікарську комісію і навіть організувати лікування в одному з медичних інститутів.

Схема передбачала, що після зняття з розшуку та начебто служби, чоловіка госпіталізують за легендою вигаданої хвороби. Насправді ж лікування не відбуватиметься — потрібні були лише довідки для визнання непридатності до військової служби.

14 квітня під час переписки в месенджері фігурант навіть пішов на «знижку» — зменшив суму до 11 тисяч доларів США. 17 квітня, перебуваючи в авто у селищі під Харковом, він особисто отримав ці кошти від чоловіка.

Правоохоронці затримали ділка одразу після передачі обумовленої суми. Йому повідомили підозру в одержанні неправомірної вигоди для себе та іншої особи, за вплив на прийняття рішення особами, уповноваженими на виконання функцій держави, поєднаному з вимаганням такої вигоди (ч. 3 ст. 369-2 КК України).

Суд обрав підозрюваному запобіжний захід у вигляді тримання під вартою із можливістю внесення застави у розмірі 454 000 гривень.

Слідство триває, шукають інших учасників схеми.

Нагадаємо, штрафи ТЦК: Харківщина увійшла в п'ятірку регіонів-порушників