Луцьк – один з найменших як за площею, так і за кількістю населення обласних центрів України – за обома параметрами Луцьк поступається тільки Ужгороду.
Луцьк - одне із найдревніших міст України. Перша згадка про Луцьк датується 1085 роком в Іпатіївському літописі, коли місто опинилося в центрі міжусобної боротьби нащадків Ярослава Мудрого. Проте археологічні дослідження дають підстави вважати виникнення граду близько 1000 року.
Цьому місту у серці Волині є чим здивувати туристів. Редакція 057 підготувала перелік декількох місць, куди можна сходити у Луцьку.
Замок Любарта. Деякі оборонні укріплення, що стояли на варті Луцька ще багато століть тому, збереглися в ньому дотепер.
Найвідомішою з цих фортець та символом відповідного старовинного міста є Замок Любарта. Це візитна картка заповідника «Старий Луцьк», що являє собою величезну культурну та історичну цінність. Даний мурований форт був зведений в ХІV столітті на місці свого дерев’яного попередника, спаленого ординцями. Його могутня споруда привертає увагу трьома вежами, а всередині замку Любарта діють музейні експозиції. Серед них найбільший інтерес викликає колекція церковних дзвонів, полотен живопису та зброї наших пращурів. Замок працює щодня, для входу потрібен квиток.
Адреса: вулиця Кафедральна, 1A.
Варта уваги також Лютеранська кірха, яку побудували в 1906 році й відтоді ця велична неоготична споруда була головним на Волині храмом німецьких колоністів. За совєтів її перетворили на архів, а тепер це – Дім Євангелія.
Адреса: вулиця Караїмська, 16
Луцький будинок з химерами. Поруч з кірхою розташована пам’ятка вже сучасної української архітектури – Будинок архітектора Голованя. Луцький митець впродовж останніх кількох десятиліть прикрашав оселю кам’яними скульптурами на будь-який смак – у стилях від античності до бароко. За життя він встиг виготовити близько 500 скульптур у найрізноманітніших стилях. Помилуватися можна просто з вулиці.
Адреса: вулиця Лютеранська, 9
У Луцьку розташований найдовший будинок у світі. Він складається з каскаду житлових будинків й створює архітектурний ансамбль протяжністю два кілометри 775 метрів. Будинок був збудований у 1970-1980-х роках, спроєктований луцьким архітектором Василем Маловицею.
Будівля складається з п'яти та дев'ятиповерхових будинків, які сполучені між собою та утворюють лабіринт. Архітектурна конструкція з висоти пташиного польоту нагадує бджолині соті. Каскад з 38 будинків розтягнувся на два проспекти обласного центру – Молоді та Соборності. Кожна будівля має свою адміністративну адресу.
Костел Петра і Павла. Це римсько-католицький собор із пишними скульптурами, живописними полотнами та розписаними стінами. Тут проводять концерти органної музики. Під комплексом розміщені трирівневі підземелля, де раніше були трапезна, в’язниця і підземний храм. Потрапити туди можна під час регулярних екскурсій.
Адреса: вулиця Кафедральна, 6.
Старі вулички Луцька. Проспект Волі – центральна вулиця міста, де розташовані чимало популярних кафе та барів, головна альма-матер міста – університет ім. Лесі Українки, Волинська філармонія.