Від розстрілів комуністами до окупації нацистами. ТОП-10 цікавих фактів про Харківську залізницю, - ФОТО

Десять цікавих фактів про Харківську залізницю.

Південна або просто Харківська залізниця - одна з найстаріших залізниць України. Крім того, це один з головних транспортних вузлів країни, який має велике транзитне значення і з'єднує Донбас із Києвом та західними областями.

Редакція сайту 057 розповідає 10 цікавих фактів про Харківську залізницю.

Перший поїзд

22 травня 1869 року до Харкова прибув перший поїзд.

Катастрофа імператорського поїзда

17 жовтня 1888 року на перегоні "Таранівка-Борки" Курсько-Харківсько-Азовської залізниці сталася катастрофа імператорського поїзда, в якому імператор Олександр III із сім'єю повертався з Криму до Санкт-Петербурга. Трагедія сталася через неполадки на залізниці. Дерев'яні вагони впали з висоти 14 метрів. Жоден із 15 вагонів не вцілів. Внаслідок аварії загинула 21 людина. Імператорська родина майже не постраждала. Це була одна з найбільших залізничних катастроф того часу.

Захоплення станції залізничниками

10 грудня 1905 року залізничні робітники захопили станцію "Люботин", призначивши її комендантом слюсаря депо Павла Глуховцева. Десять днів влада у місті Люботин перебувала у руках залізничників.

Жінки-носильниці

18 липня 1906 року на Харківському вокзалі з'явилися жінки-носильниці. Вони справлялися зі своїми обов'язками не гірше за чоловіків.

Трансляційний апарат Вітстона

22 вересня 1912 року на станції "Харків" почав працювати трансляційний апарат Вітстона. Це була перша комерційна система електричного телеграфу, яку винайшов англійський вчений Чарльз Вітстон. Приймач складався з набору стрілок, які рухалися електромагнітною котушкою і вказували на літери на дошці.

Розстріл комуністами керівництва Південної залізниці

3 квітня 1938 року за хибним доносом комуністи розстріляли начальника Південної залізниці Малія, колишнього начальника дороги Лівшиця, начальників служб: паровозної - Кочубея, вагонної - Чечельницького, військово-транспортної - Почепка.

Окупація нацистами Південної залізниці

24 жовтня 1941 року радянські війська залишили останній вузол Південної залізниці, яку повністю окупували нацисти.

Олімпійські ігри

13 липня 1980 року зі станції "Харків-Пасажирський" на честь Олімпіади-80 за маршрутом вирушив у перший рейс новий фірмовий потяг "Олімпійський", що складався з 16 купейних вагонів, обладнаних кондиціонерами.

Замовлення таксі у провідника

30 січня 1986 року у фірмовому поїзді "Харків-Київ" запровадили нову послугу - замовлення таксі у провідника.

Чорнобильська трагедія

У березні 1992 року вийшов у перший рейс електропоїзд "Чорнобилець". У його вагонах розвісили фотографії та плакати, присвячені Чорнобильській трагедії, а також встановили каси-скарбнички фонду допомоги постраждалим від аварії на ЧАЕС.

Нагадаємо, що редакція сайту 057 розповідала десять цікавих фактів про Харківський автобус. Детальніше про це читайте тут.