Традиційно він розпочнеться в Свято-Дмитрівській церкві м. Харкова (Полтавський шлях 44) в неділю, 6 грудня, по закінченні Святої Літургії.

Нагадаємо, що з першого фестивалю «Обручка Катерини» 8 грудня 2013 року її учасники поїхали на Майдан до Києва, а другий фестиваль продовжився виступами перед бійцями на українсько-російському кордоні. Нині ж учасники «Обручки» у понеділок 7 грудня вирушать у триденну поїздку на Донбас за маршрутом: Красноармійськ – Волноваха-Маріуполь, де матимуть виступи, круглі столи спільно з бійцями АТО і творчою інтелігенцією прифронтових міст.

За два роки війни вийшло немало поетичних і прозових творів про Майдан і АТО. І відповідно накопичились питання для спільного обговорення українських письменників, науковців із героями актуальної історії України. Загальна тема круглого столу “Життя твоє покладеш за Мене?” (Ін. 13:38) передбачає входження в євангельську ситуацію і нагадує не тільки про героїку, а й про те, що герої, як і всі інші люди – із слабкостями і гріхами. До кола цієї загальної теми пропонуються на вибір питання для обговорення:

«Воїни Світла» у розвитку типу національного героя;
Література і політика: знакові події революції і війни у формуванні нової «символічної політики» України;
«Під обороною Того, хто нас прощає»: бійці АТО в житті і в літературі;
Нові герої української дитячої літератури;
Донбас у зіткненні справжніх цінностей і симулякрів;
«Повертайся живим»: ціннісний імператив проти штампу;
«Я не хочу бути героєм України – не цінує героїв моя країна»: добровольці і влада.
До участи у фестивалі «Обручка Катерини» запрошуються поети, прозаїки, музиканти, художники, а також науковці, творчість яких вписується у християнський дискурс сучасної української культури. Концепція фестивалю незмінно орієнтується на образ святої Катерини, небесної покровительки письменників і науковців, день пам’яти якої припадає на 24 листопада (7 грудня н. ст.).

Усіх охочих взяти участь у фестивалі «Обручка Катерини» у Свято-Дмитрівській церкві Харкова та творчій поїздці по містах Донбасу просимо надсилати тези доповідей (до 2-х сторінок), а також коротку інформацію про себе. Поети, письменники, музиканти та художники, які хотіли б представити свої твори християнської тематики, можуть надсилати тексти (не більше 3-х), відео та фото з короткими анотаціями для конкурсного відбору. Проїзд та проживання – коштом учасників фестивалю.

Матеріали приймаються до 1 грудня 2015 р. електронною поштою: [email protected] (Тетяна Трофименко) [email protected] (Ольга Різниченко)

Додаткова інформація за телефонами: 0660511082 (Тетяна), 0962830429 (Ольга)
Співорганізатори фестивалю – Харківське крайове братство св. апостола Андрія Первозванного, Харківський літературний музей.
Основні локації у Харкові: Свято-Дмитрівський храм УАПЦ (вул. Полтавський Шлях, 44) Харківський літературний музей (вул. Фрунзе, 6); Книгарня «Є» (Сумська,3).