На виставці представлено портрети колишніх жертв нацизму з Білорусі, Росії та України, які розповідають про свої долі, а також про те, як змінила їхнє життя програма «Місце зустрічі: ДІАЛОГ», яку з 2009 року фінансує в Україні Німецький фонд «Пам’ять, відповідальність і майбутнє». У рамках цієї програми було підтримано понад 200 проектів на благо колишніх жертв націонал-соціалізму в Росії, Україні та Білорусі. Організаційним партнером Фонду «Пам’ять, відповідальність і майбутнє» у реалізації програми «Місце зустрічі: діалог» є Всеукраїнська благодійна організація «Турбота про літніх в Україні».

Головна мета програми полягає в тому, щоб на знак визнання страждань осіб, переслідуваних нацистським режимом, віддати належне їхнім долям, підтримати і зробити внесок у поліпшення життєвих умов цих людей у країнах реалізації проектів.

Проект «Укріплення соціальних зв’язків для людей, які постраждали від нацизму, шляхом проведення зустрічей з молоддю, як для мобільних, так і для немобільних літніх людей у м. Харкові», реалізується Харківським обласним благодійним фондом «Соціальна служба допомоги» за підтримки німецького Фонду «Пам’ять, відповідальність та майбутнє» та Всеукраїнської благодійної недержавної організації «Турбота про літніх в Україні». Основна мета проекту – адаптація та ресоціалізація людей похилого віку в сучасному соціумі, які постраждали від фашизму.

На відкриття виставки запрошені представники міської та обласної адміністрації, Почесний консул Німеччини, представники громадських організацій, представники вищих учбових закладів міста Харкова , представники ЗМІ.