Підвісна стеля, при правильному підході, може в значній мірі прикрасити інтер'єр. Але на сьогоднішній день, декорування процвітає, і стелі почали доповнювати підсвічуванням з використанням LED-технологій. Але про все детальніше.

В першу чергу, варто відзначити, що до LED-технологій відносять світлодіодне освітлення: світлодіодні ліхтарі, стрічки, світильники. І, насправді, для створення підсвічування приміщення буде потрібно лише світлодіодна стрічка, профіль для LED, і бажання.

Серед підсвічування виділяють кілька типів:

  • Загального призначення
  • Цільове
  • Дизайнерське

Перші два типи є найпоширенішими, і на них звертати увагу не хотілося б. Куди цікавіше поговорити саме про дизайнерське підсвічування. Його реалізувати, насправді, досить просто. Але у Вас є величезне поле для фантазії.

Щоб здійснити монтаж світлодіодного дизайнерського підсвічування, по всіх контурах підвісної стелі встановлюється спеціальний каркас з світлодіодного профілю, і по ньому пускають LED-стрічку. Ми б рекомендували використовувати RGB-стрічки з контролером, що дозволить Вам влаштувати справжнє світлове шоу.

Хотілося б окремо відзначити щодо профілю. Якщо він у Вас асоціюється зі звичайним, будівельним профілем, то відмінності є. Світлодіодний профіль орієнтований на роботу з LED-стрічкою, і обладнаний спеціальними лінзами, що дозволяють розсіювати світло. Завдяки цьому, і досягається ефект якогось градієнта, що тягнеться на всю стелю. Зрозуміло, що і монтаж світлодіодної стрічки в комбінації з правильним профілем сприятиме значному збільшенню термінів експлуатації Вашої підсвічування.

При монтажі необхідно враховувати лише кілька аспектів. В першу чергу, Ви повинні бути готові до об'єднання стрічок. Стандартна LED-стрічка продається у вигляді якоїсь бабіни, на яку намотано п'ять метрів даного освітлювального обладнання. Безумовно, такої довжини буде недостатньо, щоб забезпечити підсвічуванням всю стелю. Рекомендують об'єднувати не більше трьох 5-ти метрових стрічок за раз, якщо Вам потрібно більше, то інша частина повинна підключатися до іншого блоку живлення.

Відносно самого блоку живлення, то щоб його правильно підібрати, потрібно помножити номінальний вольтаж одного метра стрічки на довжину всієї зв'язки. Тобто, якщо у Вас зв'язка з п'яти метрів, де один метр стрічки з потужністю 3В, то Вам буде потрібно блок з вольтажем 15В. Зазначу, що це лише приклад, а не точні параметри.

Звісно, це все, що потрібно знати про декороване підсвічування підвісної стелі. Вважаю, Вам не важко буде зробити каркас, і вмонтувати туди Вашу світлодіодну стрічку. З цим зможе впоратися навіть новачок в будівельній галузі, так що не бійтеся пробувати щось нове для себе.