Яка б людина не мріяла і в 80 років залишатися бадьорим і повним енергії? Але часто буває так, що уже в 30 років можна почувати себе справжнім старцем, без кінця скаржачись на болі в спині, серці чи суглобах. Новини для всіх, хто хоче зберегти і примножити своє здоров’я: названо три головних ворога вашого довголіття.

Основним показником рівня здоров’я людини, як не дивно, являється не її «паспортний», а біологічний вік. Вікові зміни організму несуть за собою зміни і порушення в роботі життєво важливих органів і систем, збільшуючи ризик передчасної смерті. А ось тривалість життя, себто кількість прожитих людиною років, визначає міру людського здоров’я.

Ви можете самостійно визначити свій біологічний вік шляхом проведення спеціальних фізичних вправ. Після них необхідно проаналізувати своє самопочуття і тиск, що дасть вам можливість визначити рівень здоров’я. Також існує комп’ютерне моделювання, але провести таку діагностику можна лише в медичних закладах. Буває і таке, що у людини в віці показники біологічного здоров’я можуть бути на рівні 30-ти літньої людини. І як тут не погодитися з висловом: «Людині стільки років, на скільки вона себе почуває»?

Кого можна назвати дійсно здоровим? З медичної точки зору це людина, у якої не виявлено патологій. Але насправді здоров’я людини оцінюється по декільком показникам: стійкість організму до зовнішніх факторів, його здатність адаптуватися до психічних та фізичних навантажень і швидкість відновлення. В цілому здорова людина має не лише «справні» всі системи і органи,  але й може без будь-яких обмежень виконувати свої біологічні і соціальні функції.

Найголовніший чинник, який визначає стан вашого організму – це судини. Вузькі і зашлаковані вони погіршують самопочуття людини і його здоров’я в цілому.

Gazeta.ua розкаже, що «вбиває» ваші судини і, відповідно, вкорочує вам віку.

Перший ворог – тютюн. По отруйності нікотин можна поставити в один рівень з синильною кислотою. Якщо викурити підряд 25 цигарок, то смерть наступить вже через 15 секунд. Але, звісно, ніхто не здатен викурити таку кількість одразу, тому курці поступово, день за днем, цигарка за цигаркою отруюють свій організм. З роками судини курця звужуються, а здоров’я погіршується.

Другий ворог – алкоголь. Ви можете здивуватися, адже всім відомо, що алкоголь розширює судини. Але це в малих дозах. При зловживанні алкогольних виробів відбувається зворотній ефект.

Третій ворог – стрес. Сильні емоційні навантаження призводять до різкого звуження судин. При чому настільки, що вони можуть навіть перекритися, внаслідок чого блокується кровопостачання серця чи головного мозку. Як результат – інфаркт чи інсульт.

Бережіть своє здоров’я змолоду, притримуйтесь правильного способу життя і знайте свої ворогів в «обличчя». Сподіваємося, що ця інформація допоможе вам завжди почуватися на відмінно!