Не всім джерелам інформації можна довіряти. Деякі видають за правду відверту брехню. Щоб не потрапити на цю вудку, треба навчитися розуміти, яке ЗМІ констатує перевірені факти, а яке спирається на чутки.

Довіру українців давно завоювала компанія ICTV, тому мільйони сімей збираються біля екранів, коли розпочинається випуск новин. Від журналістів ви не почуєте, те, чому не можна вірити. Всі дані перевіряються суворо та спираються на відомості, одержані від авторитетних особистостей. Тому можете бути певні Новини України Факти ICTV: вас не обдурять.

Як зрозуміти, наскільки джерело правдиве

Ми змушені обертатися в рясному потоці всілякої інформації. Не вірте джерелам, які мають сумнівне походження. Переконатись у достовірності новини можна такими способами:

- З'ясуйте, наскільки авторитетним є автор новини або відеосюжету. Багато залежить від професіоналізму журналіста;

- Дізнайтеся, чи має ресурс офіційну реєстрацію та необхідні дозвільні документи;

- Зверніть увагу на оформлення ресурсу сайту. Якщо на ньому є контактні дані і опція для зворотного зв'язку, то, швидше за все, він заслуговує на довіру.

Не рекомендується вірити тим новинам, що ви знаходите на сумнівних сайтах. Дізнаватись про події із соціальних мереж – також велика помилка. Не найкращий вибір – новини, автори яких підписані псевдонімами та не залишають про себе жодних відомостей.

Види джерел інформації

Найбільшою довірою сьогодні користуються інтернет та телебачення. Але дізнаватися новини можна з реальності, тобто вірити своїм очам. Така інформація є найбільш достовірною, до того ж ви самі можете розповісти про ту чи іншу подію журналістам. Деякі видання за це сплачують гонорари. Ще одним джерелом новин часто стають офіційні документи, якщо вони, звісно, ​​не підроблені.

Соціальні мережі також є джерелом і навіть першоджерелом інформації. Але лише в тому випадку, якщо свої посади публікують авторитетні люди. Хоча і вони можуть обдурити, якщо переслідують власну комерційну чи політичну вигоду. Треба пам'ятати, що брехня може виходити навіть із авторитетних джерел.

Щоб не помилитися, шукайте новини на кількох сайтах чи телеканалах одразу. Методом порівняння ви зможете сформувати собі корисні висновки. До речі, всіма улюблена Вікіпедія, якій ми дуже довіряємо, не є істиною в останній інстанції. Що говорити про інші засоби масової інформації? Тому довіряйте лише тим ресурсам, які працюють давно, не викликаючи сумнівів та не беручи участі у скандалах.