Понад половина харківських школярів навчатиметься у підземних школах.
У Харкові мережа підземних шкіл уже дозволяє забезпечити комбінованим форматом навчання 53% дітей, які проживають у місті. Про це повідомив міський голова Ігор Терехов.
Понад половина харківських школярів навчатиметься у підземних школах.
У Харкові мережа підземних шкіл уже дозволяє забезпечити комбінованим форматом навчання 53% дітей, які проживають у місті. Про це повідомив міський голова Ігор Терехов.
Підземні освітні простори стали одним із ключових рішень для організації навчання дітей в умовах постійної ракетної та дронової загрози, розповідає він.
Наразі безпечними підземними освітніми просторами охоплено більше половини харківських школярів. Водночас цього недостатньо, щоб усі діти, які мешкають у місті, мали можливість навчатися у комбінованому форматі.
Для цього Харкову необхідно побудувати ще близько 10 підземних шкіл, каже мер.
Водночас повний перехід на офлайн-навчання потребуватиме значно більшої кількості таких об'єктів. За попередніми оцінками міського голови, для цього місту може знадобитися ще 20-30 підземних освітніх просторів. Таким чином, розвиток мережі безпечних шкіл залишається одним із пріоритетних завдань міської влади.
Терехов також нагадав, що саме Харків першим в Україні реалізував проєкт будівництва повноцінної підземної школи. Перший такий освітній простір, розрахований приблизно на 1,2 тисячі учнів, вдалося збудувати всього за дев'ять місяців. За словами мера, спочатку проєкт викликав певний скепсис, а міській владі довелося самостійно розробляти проєктно-кошторисну документацію.
Спочатку була певна недовіра до того, що ми робимо. Нам довелося самим розробляти проєктно-кошторисну документацію. А тепер маємо великий попит і передаємо цей проєкт іншим містам, розповідає він.
Згодом розроблений Харковом підхід почали використовувати й в інших українських містах, які також шукають можливості для безпечного очного навчання дітей під час війни.
Майже всі підземні школи Харкова, за словами міського голови, будувалися за кошти міського бюджету. Однак для подальшого розширення мережі, яка має охопити значно більшу кількість дітей, необхідне додаткове фінансування. Міська влада наголошує на важливості державної підтримки, адже будівництво нових підземних освітніх просторів потребує значних ресурсів.
Цьогорічні урочистості з нагоди початку нового навчального року також проведуть у підземних школах. 1 вересня у безпечних освітніх просторах планують організувати невеликі святкові заходи. Основну увагу приділять першокласникам та випускникам.
Урочистості до 1 вересня будуть під землею. Ми збиратимемося у безпечних підземних школах і там проводитимемо невеликі заходи, в основному для першокласників і випускників, зазначив мер.
Для Харкова підземна школа стала не просто місцем, де діти можуть перебувати під час повітряної тривоги, а повноцінним освітнім середовищем, яке дає можливість повертати школярів до очного та змішаного навчання навіть за умов воєнних ризиків.
Нагадаємо, на Харківщині вже виплатили понад 25 млн гривень на підготовку до школи.