Експоліцейський у Харкові «продавав» інвалідність та відстрочку за 10 тисяч доларів

За даними слідства, чоловік обіцяв вплинути на лікарів, посадовців ЕКОПФО та ТЦК. Він встиг отримати понад 400 тисяч гривень і надіслати клієнту підроблений документ про ІІІ групу інвалідності.

У Харкові суд розгляне справу колишнього правоохоронця, якого обвинувачують у продажу фіктивної інвалідності та відстрочки від мобілізації. Про це повідомили у прокуратурі Харківщини.

Обставини злочину

За даними слідства, наприкінці лютого 2026 року експравоохоронець запропонував знайомому за гроші допомогти оформити інвалідність та отримати відстрочку від призову.

Чоловік запевняв, що має можливість вплинути на лікарів медичних закладів, які мали провести необхідні обстеження та оформити документи про стаціонарне лікування.

Також він обіцяв домовитися з посадовцями ЕКОПФО про встановлення інвалідності та зі співробітниками ТЦК та СП і відповідною комісією — щодо отримання відстрочки від мобілізації.

Свої «послуги» експравоохоронець оцінив у 10 тисяч доларів. При цьому він переконував чоловіка, що без його «посередництва» та передачі грошей отримати необхідні документи не вдасться.

Під час кількох зустрічей він отримав від «клієнта» 340 тисяч та 64 тисячі гривень. Ще 23 тисячі гривень чоловік перерахував на банківську картку.

Після отримання грошей фігурант надіслав клієнту поштою підроблений лікарський висновок про встановлення ІІІ групи інвалідності нібито через захворювання.

Затримання порушника

Наприкінці травня правоохоронці затримали чоловіка у Харкові під час отримання останньої частини коштів — 23 тисяч гривень.

Йому повідомили про підозру за ч. 3 ст. 369-2 КК України — одержання неправомірної вигоди за вплив на прийняття рішення уповноваженою на виконання функцій держави особою, поєднане з вимаганням такої вигоди.

Наразі прокурор Новобаварської окружної прокуратури Харкова затвердив та направив обвинувальний акт до суду.

У разі доведення вини чоловікові загрожує до 8 років позбавлення волі.

Нагадаємо, записав до війська «на папері»: ексочільнику харківського районного ТЦК оголосили підозру