«Треба вижити»: про що фільм «Вічник»

Історико-філософська драма «Вічник» режисера Івана Ніколайчука створена за мотивами однойменного роману закарпатського письменника Мирослава Дочинця, який уже понад десять років залишається одним із найвідоміших українських бестселерів.

Роман «Вічник. Сповідь на перевалі духу», вперше виданий у 2011 році, переклали 14 мовами світу та неодноразово перевидавали.

Книга та стрічка розповідають про дивовижну долю реального карпатського мудреця, цілителя та мольфара Андрія Ворона, який прожив 104 роки

В його основі — реальна історія закарпатця Андрія Ворона, який прожив 104 роки, воював за Карпатську Україну, пережив радянські табори на Колимі й залишив після себе унікальні життєві спогади.

За словами Мирослава Дочинця, ця книга значно ширша за звичайний історичний роман.

«Це книга століття. Це століття української боротьби на європейському полі через долю однієї людини», — говорить письменник.

Права на екранізацію твору були викуплені ще понад десять років тому. Водночас сам автор свідомо відмовився брати участь у створенні фільму.

«Мені пропонували, але я відмовився. Я не знімаю фільми і не беру в них участі. Я пишу книги, відповідаю за книги, які написав», — пояснив Дочинець.

Окремо Мирослав Дочинець наголосив, що головне послання фільму для українців сьогодні — не втрачати сили жити.

«Одне слово — жити. Треба вижити. Якщо ми вистоїмо, то покажемо світові й собі, що ми — нація, яка здатна себе захистити», — сказав письменник.

Він також переконаний, що історія Андрія Ворона допомагає зрозуміти, де людина може знайти внутрішню опору.

Що відомо про фільм

«Вічник» — це двогодинна історико-філософська драма про реального карпатського мольфара Андрія Ворона. Стрічка розповідає його шлях від юності й участі у боротьбі за Карпатську Україну до заслання в Сибір та повернення додому, де він став цілителем.

Творча група

Головні ролі виконали Павло Текучев, Олег Мосійчук, Анастасія Іванюк та Даніїл Мірешкін, який після завершення зйомок добровольцем повернувся на фронт і нині служить у полку «Азов».

Нагадаємо, українська стрічка про тоталітаризм, яку назвали пророчою: історія «Лебединого озера. Зона»