Вже експосадовиці Харківської міськради, яка належно не перевірила ремонт зруйнованого будинку на Салтівці, вручено підозру. Збитки — майже 3 млн грн
Недбалість начальниці одного з відділів Управління з будівництва, ремонту та реконструкції Департаменту житлового-комунального господарства Харківської міської ради, яка виконувала обов’язки інженера з технічного нагляду, призвела до безпідставного перерахування підряднику мільйонів гривень бюджетних коштів, розповіли в Харківській обласній прокуратурі.
Схема "відкатів"
За даними слідства, у грудні 2023 року вказане Управління уклало з директором підприємства договір щодо аварійного відновлення багатоквартирного житлового будинку на вулиці Бучми у Харкові, зруйнованого внаслідок російських атак.
Фінансування здійснювалося за рахунок субвенції з державного бюджету на ліквідацію наслідків збройної агресії рф.
Попри це, посадовиця, не перевіривши реальний обсяг виконаних робіт та правильність застосування будівельних норм, засвідчила акт власним підписом і печаткою. У подальшому на підставі цього документа підприємець отримав повну оплату за договором.
Збитки та викриття
Збитки територіальній громаді міста Харкова складають майже 3 млн гривень — саме такою є різниця між вартістю «паперових» і фактично виконаних будівельних робіт.
За процесуального керівництва Харківської окружної прокуратури Харківської області посадовиці повідомлено про підозру за фактом службової недбалості, що спричинила тяжкі наслідки охоронюваним законом державним інтересам (ч. 2 ст. 367 КК України).
Справу стосовно директора підприємства, який вирішив «заробити» на відновленні зруйнованого будинку, вже передано до суду. Йому інкриміновано заволодіння чужим майном шляхом зловживання службовою особою своїм становищем, вчинене в особливо великих розмірах, в умовах воєнного стану (ч. 5 ст. 191 КК України), та службове підроблення (ч. 1 ст. 366 КК України).
Збитки відшкодовано в повному обсязі.