Московити розтрощили будинок, чиновники зробили "відкат" на відновленні: в прокуратурі розповіли про ремонти на Салтівці

Вже експосадовиці Харківської міськради, яка належно не перевірила ремонт зруйнованого будинку на Салтівці, вручено підозру. Збитки — майже 3 млн грн

Недбалість начальниці одного з відділів Управління з будівництва, ремонту та реконструкції Департаменту житлового-комунального господарства Харківської міської ради, яка виконувала обов’язки інженера з технічного нагляду, призвела до безпідставного перерахування підряднику мільйонів гривень бюджетних коштів, розповіли в Харківській обласній прокуратурі. 

Схема "відкатів"

За даними слідства, у грудні 2023 року вказане Управління уклало з директором підприємства договір щодо аварійного відновлення багатоквартирного житлового будинку на вулиці Бучми у Харкові, зруйнованого внаслідок російських атак.

Фінансування здійснювалося за рахунок субвенції з державного бюджету на ліквідацію наслідків збройної агресії рф.

Після завершення ремонту підрядник склав акти виконаних робіт, до яких вніс неправдиві відомості, — значно завищив обсяги утеплення перекриття технічного поверху мінеральною ватою. Крім того, він незаконно застосував додаткові коефіцієнти, що грубо порушило правила ціноутворення, вважають в прокуратурі. 

Попри це, посадовиця, не перевіривши реальний обсяг виконаних робіт та правильність застосування будівельних норм, засвідчила акт власним підписом і печаткою. У подальшому на підставі цього документа підприємець отримав повну оплату за договором.

Збитки та викриття

Збитки територіальній громаді міста Харкова складають майже 3 млн гривень — саме такою є різниця між вартістю «паперових» і фактично виконаних будівельних робіт.

За процесуального керівництва Харківської окружної прокуратури Харківської області посадовиці повідомлено про підозру за фактом службової недбалості, що спричинила тяжкі наслідки охоронюваним законом державним інтересам (ч. 2 ст. 367 КК України).

Справу стосовно директора підприємства, який вирішив «заробити» на відновленні зруйнованого будинку, вже передано до суду. Йому інкриміновано заволодіння чужим майном шляхом зловживання службовою особою своїм становищем, вчинене в особливо великих розмірах, в умовах воєнного стану (ч. 5 ст. 191 КК України), та службове підроблення (ч. 1 ст. 366 КК України).

Збитки відшкодовано в повному обсязі.