На Харківщині викрили колаборантку, яка очолила окупаційне підприємство під час окупації.
Правоохоронці повідомили про підозру 36-річній мешканці Вовчанської громади. Про це повідомили у поліції Харківської області.
На Харківщині викрили колаборантку, яка очолила окупаційне підприємство під час окупації.
Правоохоронці повідомили про підозру 36-річній мешканці Вовчанської громади. Про це повідомили у поліції Харківської області.
Під час тимчасової окупації жінка добровільно пішла на співпрацю з російськими загарбниками та очолила незаконно створене підприємство, розповідають вони.
За даними слідства, у червні 2022 року жінка погодилася очолити фейкове підприємство «Волчанскій райавтодор», яке окупаційна влада створила в структурі так званої «тимчасової цивільної адміністрації». Перебуваючи на посаді керівника, вона фактично стала частиною окупаційного управлінського апарату та забезпечувала його функціонування на захопленій території.
Фігурантка виконувала повний комплекс адміністративно-управлінських обов’язків:
Фактично вона допомагала підтримувати діяльність незаконної структури, створеної державою-агресором.
Крім управлінських функцій, жінка брала участь у робочих нарадах окупаційної адміністрації, виконувала їхні розпорядження та координувала діяльність підприємства з представниками окупаційної влади. Вона також підписувала службові документи, зокрема штатні розклади та фінансові заявки.
Це підтверджує її повну інтеграцію в систему окупаційного управління, кажуть у поліції.
Слідство встановило, що її дії сприяли становленню та роботі незаконного підприємства, яке діяло під контролем окупаційної влади та забезпечувало їхні потреби на тимчасово захопленій території.
На підставі зібраних доказів слідчі за процесуального керівництва прокуратури повідомили жінці про підозру за ч. 5 ст. 111-1 КК України (колабораційна діяльність). Санкція статті передбачає до 10 років позбавлення волі з забороною обіймати певні посади або займатися певною діяльністю строком від 10 до 15 років.
Нагадаємо, викрито головну бухгалтерку окупаційної адміністрації Харківської області.