Споживання електроенергії в Україні продовжує зростати, через це енергетики закликають економити ресурси.
В Україні зберігається напружена ситуація в енергосистемі через поєднання кількох факторів. Про це повідомили в Укренерго.
Споживання електроенергії в Україні продовжує зростати, через це енергетики закликають економити ресурси.
В Україні зберігається напружена ситуація в енергосистемі через поєднання кількох факторів. Про це повідомили в Укренерго.
Причинами є наслідки російських атак на енергетичну інфраструктуру, спекотну погоду та негоду в окремих регіонах країни, пояснюють вони.
За даними енергетиків, станом на ранок 23 червня рівень споживання електроенергії був на 3,5% вищим, ніж у цей самий час попередньої доби. Основною причиною стало підвищення температури повітря по всій країні. Через спеку українці активно використовують кондиціонери та інші охолоджувальні прилади, що створює додаткове навантаження на енергосистему.
Також повідомляється, що вечірній максимум споживання 22 червня був на 5,3% вищим, ніж аналогічний показник наприкінці попереднього робочого тижня. У зв'язку з цим громадян закликають по можливості переносити використання потужних електроприладів на денний період - з 10:00 до 17:00, коли найефективніше працюють промислові сонячні електростанції.
Російські війська продовжують завдавати ударів по об'єктах цивільної енергетичної інфраструктури України. Унаслідок чергових обстрілів нові знеструмлення зафіксовані в:
Енергетичні компанії вже проводять аварійно-відновлювальні роботи там, де дозволяє безпекова ситуація. Фахівці працюють над відновленням пошкодженого обладнання та поверненням електропостачання споживачам.
Додаткових проблем енергетикам завдала негода. Через сильні дощі та шквальний вітер на ранок повністю або частково залишилися без електропостачання понад 160 населених пунктів у чотирьох областях:
Пошкоджено лінії електропередачі та інше обладнання. Ремонтні бригади обленерго вже працюють над ліквідацією наслідків стихії та відновленням електропостачання. Енергетики продовжують працювати цілодобово, щоб забезпечити стабільне функціонування енергосистеми та відновлювати мережі після ворожих атак і негоди.