Перейменування у Харкові: триває збір підписів за провулок Світлани Олешко

У Харкові провулок Орача пропонують перейменувати на честь Світлани Олешко.

Провулок йде паралельно до вулиці Міська Барбари - чоловіка місткині.

Міська рада після звернення народного депутата має прокунсультуватися з громадськістю щодо перейменування об’єкта топонімії – провулка Орача в місті Харкові, йдеться на сайті Харківської міськради.

Необхідність консультацій з громадськістю із цього питання обумовлена надходженням до Харківської міської ради пропозицій від народного депутата України та представників громадськості-мешканців міста щодо перейменування об’єкта топонімії в місті Харкові на честь української режисерки, засновниці та директорки театру-студії «Арабески» Світлани Олешко, на виконання вимог Закону України «Про присвоєння юридичним особам та об’єктам права власності імен (псевдонімів) фізичних осіб, ювілейних та святкових дат, назв і дат історичних подій».

Обговорення триватимуть до 17 квітня. Залишити свій голос можна тут.

ХТО ТАКА СВІТЛАНА ОЛЕШКО

Світлана Олешко - відома українська театральна режисерка, засновниця та багаторічна директорка харківського незалежного театру «Арабески». Під її керівництвом відбулися численні читання творів поетів Розстріляного Відродження.

Серед найвідоміших постановок - "Постправда", "Червоний Елвіс", "Енеїда", "Радіошансон: вісім історій про Юру Зойфера" (за текстами Сергія Жадана).

Від початку повномасштабного вторгнення Світлана працювала в Польському театрі ім. А. Шифмана й жила у Варшаві. Світлана Олешко померла 19 грудня 2024 року.

Нагадаємо, у Харкові пропонують нові перейменування: честь льотчику

Вулицю Літакову можуть перейменувати на честь загиблого льотчика Владислава Рикова. 6 березня ініціативу перейменувати вулицю Літакова на вулицю героя підтримали 156 людей.

Вулиця Літакова знаходиться біля Аерокосмічного проспекту у Харкові. Голосувати можна на сайті міськради у розділі "Громадські обговорення у формі електронних консультацій" до 28 березня.