Протягом тижня судами було винесено два вироки за колабораціонізм та державну зраду на Харківщині.
Обидва обвинувачених отримали позбавлення волі за свої злочини. Про це стало відомо з вироків судів в Єдиному державному реєстрі судових рішень.
Колаборантка з Куп'янського лісгоспу отримала 8 років тюрми та конфіскацію майна
У Харкові відбулося заочне судове засідання у справі щодо 48-річної уродженки Куп'янська, колишньої головної бухгалтерки Державного підприємства «Куп'янське лісове господарство». Її визнали винною у колабораційній діяльності, а саме у добровільному зайнятті посади головного бухгалтера у незаконно створеному окупаційною владою «Государственном предприятии «Купянское лесное хозяйство»».
З матеріалів справи, зокрема зі «Штатного расписания работников ГП «Купянский лесхоз»» від 1 липня 2022 року, випливає, що зловмисниця була вказана як «главный бухгалтер» з окладом 54 826 рублів та підписувала відповідні документи.
Прокуратура Куп'янської окружної прокуратури Харківської області підтримувала обвинувачення. Натомість захисник наполягав на недоведеності добровільності дій обвинуваченої та необ'єктивності досудового розслідування, просивши виправдувальний вирок.
Суд, враховуючи всі зібрані докази, визнав особу винною за ч. 5 ст. 111-1 КК України. Їй призначено покарання у вигляді 8 років позбавлення волі з позбавленням права обіймати посади, пов'язані з виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських функцій в органах державної влади, місцевого самоврядування, державних підприємствах та установах, а також займатися фінансово-господарською діяльністю строком на 10 років з конфіскацією всього належного їй майна.
Майстер лісу з Харкова отримав 15 років за державну зраду
Харківський суд виніс вирок 60-річному майстру лісу Державного підприємства «Харківська лісова науково-дослідна станція», уродженцю м. таганрогу російської федерації, визнавши його винним у державній зраді, вчиненій в умовах воєнного стану. За це його засуджено до 15 років позбавлення волі з конфіскацією всього майна.
Зловмисник повністю визнав свою вину та щиро розкаявся, пояснивши, що робив це з власного бажання, не отримуючи грошової винагороди. Він також підтвердив, що видаляв переписку, усвідомлюючи кримінальну відповідальність. Зазначив, що його погляди змінилися після перебування у СІЗО.
Суд врахував щире каяття та активне сприяння розкриттю злочину як пом'якшуючі обставини. Проте тяжкість злочину, вчиненого в умовах воєнного стану, стала вирішальною при обранні покарання.