У 2025 році випускники в Україні знову здають Національний мультипредметний тест (НМТ) - основний формат вступу до закладів вищої освіти, що замінив ЗНО.
Сьогодні, 14 травня, розпочинається основна сесія національного мультипредметного тесту (НМТ), яка триватиме до 25 червня. 17 травня перші 11-класники проходитимуть тестування. Цьогоріч іспит з чотирьох предметів триватиме чотири години.
Усі абітурієнти, які подали заявки до 3 квітня, отримали запрошення на тестування до 7 травня у своїх персональних кабінетах. У документі вказано дату, час і місце проведення тесту. Проте з міркувань безпеки ця інформація не публікуватиметься у відкритому доступі. Організатори просять учасників не розголошувати дані про пункт тестування.
Усі 4 предметні тести учасники складатимуть в один день, розповіла директорка Українського центру оцінювання якості освіти Тетяна Вакуленко.
Тетяна Вакуленко зазначила, якщо тестування проводиться не в укритті, то учасники мають спускатися в укриття, перебувати там впродовж повітряної тривоги і лише потім повертатися до продовжування оцінювання.
Час тестування не продовжується на період повітряної тривоги. Відтак вони почнуть оцінювання з тієї хвилини тесту, коли тестування було перерване.
Торік Харків став єдиним містом, яке проводило тестування лише у безпечних локаціях, заявила директорка Департаменту освіти Харківської міської ради Ольга Деменко. За її словами, у Харкові діти активно реєструються на проходження НМТ. Цього року у Харківській області 14 200 випускників проходитимуть тестування.
Тестування у Харкові проводять як в метрошколі, так і підземних школах.
Цього року міськрада також запропонувала безпечні локації для проведення національного мультипредметного тесту. Крім шкіл, свої безпечні приміщення надали виші.
Запізнення на тестування недопустиме, незалежно від причини. Результати мультитесту будуть доступні до 4 липня. Їх можна буде переглянути у персональному кабінеті. Додаткова сесія триватиме 14–25 липня.
Усі учасники й учасниці НМТ виконуватимуть тестові завдання з трьох обов’язкових предметів (з української мови, математики та історії України) і з одного предмета, який вони вибрали під час реєстрації із запропонованого переліку. Цьогоріч випускники обрали іноземні мови, географію, біологію, фізику й хімію.
Нагадаємо, НМТ-2025: що потрібно знати абітурієнтам.