У родини правоохоронця з Харкова можуть конфіскувати майна на понад 7,8 мільйонів гривень.
За ініціативи ДБР у співпраці з НАЗК та САП у родини правоохоронця з Харкова можуть конфіскувати люксовий автомобіль та квартиру.
Державне бюро розслідувань на початку 2024 року розпочало розслідування за ст. 366-2 ККУ щодо можливого недекларування майна правоохоронцем. Працівники Бюро виявили у користуванні члена родини посадовця люксовий транспортний засіб ціною 3,7 млн грн, а також квартиру у Харкові вартістю 5,8 млн грн., повідомили у ДБР.
НАЗК промоніторило спосіб життя родини правоохоронця та підтвердило наявність ознак необґрунтованості активів. САП звернулася із позовом до ВАКС про визнання активів посадовця необґрунтованими та стягнення їх у дохід держави.
Нагадаємо, Державне бюро розслідувань та САП встановили, що у власності тещі керівника районного ТЦК та СП міста Харкова перебуває два нових люксових автомобіля загальною вартістю 3 423 000 грн, що були придбані у 2022–2023 роках.
Проте з’ясувалося, що фактично указаними автівками користувався посадовець та його близькі особи. Разом із тим доходи та прибутки посадовця, членів його сім’ї і родичів не дозволяли набути ці об’єкти за рахунок законних прибутків. З огляду на виявлене прокурор звернувся до суду з позовом про стягнення указаного активу в дохід держави, законність походження якого викликає обґрунтований сумнів.
У 2024 році станом на жовтень на Харківщині засудили 45 корупціонерів. Загалом в Україні вироки отримали 1758 корупціонерів. Найбільше притягають до відповідальності корупціонерів на Львівщині (172), Вінниччині (151) та Одещині (115).
Із загальної кількості розглянутих справ лише у 27 випадках суд призначив позбавлення волі. Ще кілька вироків – це обмеження волі чи громадські роботи. 97,5% порушників закону відбулися штрафом. Експерти зазначають: кількість вироків по регіонах швидше демонструє стабільну роботу судів, аніж реальну кількість корупціонерів.