Точкою відліку історії гурту Тартак є 1996-ий рік. Саме тоді новостворений проект бере участь у відбірковому турі фестивалю «Червона Рута», на якому, власне, і перемагає. Після презентації на фестивалі пісень «О-ля-ля», «Подаруй Мені Кохання» та «Божевільні Танці» Тартак стає лауреатом першої премії в жанрі танцювальної музики. Наприкінці 1997-го року до Олександра Положинському і Василю Зінкевичу-молодшому, які на той момент і складали групу, а точніше - просто дует, долучилися два Андрія: Андрій Благун - клавішник - та гітарист Андрій «Муха» Самойло. У цьому складі на початку 1998-го року Тартак проїхав по всій Україні, як переможець фестивалю «Червона Рута-97».

Наприкінці 1999-го до складу групи приходить ді-джей Валентин Матіюк і вже з початку 2000-го року Тартак засів за запис свого дебютного альбому. Наприкінці 2001-го року світ побачив дебютний альбом Тартака «Демо_Графічний_ Вибух». До альбому увійшли як зовсім нові пісні, так і вже досить старі, але в новому звучанні, з якими Тартак переміг на «Червоній Руті». Дебют був вдалим. У жовтні ж 2001-го року розпочав свою роботу офіційний сайт Тартака http://tartak.com.ua.

Після виходу в світ «Системи Нервів» у складі Тартака сталися важливі зміни. До групи прийшли барабанщик Едуард Косорапов і басист Дмитро Чуєв, які до Тартака грали у черкаському гурті Даст Мікс. З середини 2002-го року Тартак займається записом свого другого альбому. В «Систему Нервів» увійшло 17 пісень, до яких, окрім Тартака, доклали своїх зусиль Катя Chilly, гурти ТНМК, De Shifer, Фактично Самі, Мотор’ролла, дует Світязь та інші не менш талановиті люди. Загальна пісня Тартака з Ролліксом «МікрOFF / ONна перевірка», пісня «Понад Хмарами», яку Тартак записав разом із Катею Chilly, та пісня «Ні, Я Не Ту Кохав», записана разом із дуетом Світязь, відзначилися кліпами.

Всю першу половину 2004-го року Тартак провів у студії, і, як результат, в червні виходить новий, третій за ліком, альбом Тартака «Музичний Лист Щастя». Альбом містить 15 оголошених композицій, серед яких такі відомі, в тому числі й завдяки створеним кліпів, пісні як «Весело!», «Нашеліто», «Хулігани», «Я Не Хочу» та «Стільникове Кохання».

«Я Не Хочу», вперше наживо представлена в Києві 24-го серпня на Майдані Незалежності, стала відображенням думок та почуттів мільйонів українців - тих, що за кілька місяців стали учасниками і творцями Помаранчевої Революції. Восени 2005-го року Тартак з головою пірнув в акцію «Не Будь Байдужим!». Головна ідея акції - переконувати українців до громадянської активності, захищати свої праваі, врешті-решт, зробити свою країну Україною. Акція громадська, некоммерційна і неполітична. З цією акцією Тартак проїхав більше десяти невеликих міст України, в яких раніше ніколи не виступав, і взагалі де рідко хто буває з концертами.

На початку зими, а саме - 1-го грудня Тартак презентував альбом реміксів «Перший Комерційний». Пісні, що увійшли до цієї добірці, всім давно знайомі з попередніх альбомів, але здаються новими, бо над ними «пошаманило» чимало талановитих людей - переважно зі світу української електронної музики. Наприкінці того ж 2005-го року світ побачив новий, четвертий, альбом гурту Тартак «Гуляйгород». Наприкінці червня 2006-го Тартак зробив ще один сюрприз для своїх фанів - випустив компакт-диск зі своєю музичною історією. Всі чотири альбоми і один альбом реміксів увійшли на один диск у форматі MP3.
В останній день 2009 року Тартак представив свій п’ятий альбом «Опір Матеріалів».