Вже сьогодні, 21 квітня у кінотеатрі 8 1/2 стартує Фестиваль Нідерландського кіно! В програмі Фестивалю Нідерландського кіно найсвіжіші стрічки і ті, що залишили у світовому кінематографі неповторний відбиток! 

21 квітня 19:10 «Атлантика»/ ATLANTIC

Марокканський рибалка, натхнений коханням та жагою до відкриттів, вирушає в епічну подорож до Європи на дошці для віндсерфінгу. Але погоня за мрією не обходиться без жертв. Кожна хвиля, кожен поворот, кожен день цієї захопливої подорожі приносить відчайдусі нові небезпеки.

Головну жіночу роль в «Атлантиці» виконала Текла Рутен («Залягти на дно в Брюге»), яку свого часу відзначили на Берлінале в рамках European Film Promotion як молоду акторку, що подає великі надії.

22 квітня 18:30 «Зустрінемось у Венеції» / MEET ME IN VENICE 2015

«Зустрінемося у Венеції» - роуд-муві нідерландського режисера Едді Терсталла, володаря нагороди «Золоте теля» за фільм «Сімона». Це музична психологічна подорож за маршрутом Східний експрес, який починається у Венеції і веде до Стамбула.

Молода голландка Ліза їде до Італії, щоб зустрітися з батьком Мауро. Вони не бачилися з тих пір, як Лізі було три роки і батьки розлучилися. Мауро – музикант, він об'їздив увесь світ. Він бере доньку у музичну подорож, від Венеції аж до Стамбула, що проходить через столицю Словенії Любляну, центральну частину міста Загреб, рівнини Північної і пагорби Південної Сербії, красиву Центральну Болгарію і пишний Босфор.

Батько і дочка мають набагато більше спільного, ніж здавалося на перший погляд. Упродовж подорожі їх зв’язок тільки міцнішає. Та у Стамбулі історія приймає драматичний поворот.

23 квітня 18:30 Серджіо Герман: клятий ідеаліст/ Sergio Herman, fucking perfect

Документальний фільм режисера Вілемека Клуйфхоута – це розповідь про шеф-кухаря, з легкої руки якого виникли три ресторани-володарі Мішленівської зірки (найпрестижнішої кулінарної нагороди у світі). Шеф-кухар відчуває, що мусить відпустити свій тризірковий ресторан «Oud Sluis», щоб рухатись назустріч новим мріям. Показова розповідь про досконалість, амбіції і самопожертву.

24 квітня 19:10 Літо / SUMMER 2014

«Літо» - драма нідерландської режисерки Колетт Бофов про період підліткового максималізму, про спрагу незалежності, у той час відчуваючи потребу належати.

Анні шістнадцять років, вона живе у віддаленому селі на півдні Нідерландів. Забуте місце, де нескінченні поля і де електричні кабелі перетинають небо. Коло Анни включає сім'ю і друзів, здебільшого однокласників. Вона дещо аутсайдер, а влітку починає відчувати себе ще більш самотньою. Поки вона не зустрічає Лену, яка віднедавна з’являється у місті. Лена не схожа на інших, вона їздить на мотоциклі і носить шкіряне спорядження. У Анни розвиваються почуття до Лени. У місцевих барах і клубах вона шукає Лену, а та виявляється, шукає її. Любов розгортається у всій своїй цікавості і незручності.

25 квітня 19:10 Люсія де Берк/ Lucia de B./Accused

Фільм розповідає про одну з найгучніших і найсуперечливіших судових справ в історії Нідерландів. Медсестра Люсія де Берк звинувачується у вбивстві новонароджених і людей похилого віку. Люди охрестили її «Ангелом Смерті», а преса назвала найхолоднокровнішою серійною вбивцею в історії країни.

26 квітня 19:10 Сину мій/GLUCKAUF 2015

Сину мій – соціальна драма нідерландського режисера Ремі ван Хойтена. Фільм про любов між батьком і сином, котрі намагаються вижити в сучасній бідній провінції Лімбург, яка не пропонує можливості для втечі ні для персонажів, у нерівній боротьбі проти соціальних умов, ні для глядачів. П’ятидесятирічне жалюгідне існування Лея супроводжується найбільшим страхом - втратити повагу його сина Джефрі.

Ремі ван Хойтен, який виріс у цьому районі, зняв особистий, захоплюючий фільм, який переконує на кожному рівні: сценарій, акторська гра, камера, режисура. Реалістичний стиль нагадує фільми братів Дарденн.

РЕТРОСПЕКТИВА АЛЕКСА ВАН ВАРМЕРДАМА

Алекс ван Вармердам - культовий артхаусний нідерландський режисер, а також актор, сценарист, продюсер і композитор. Був автором сценарію і актором практично у всіх своїх фільмах, як правило, грає головних героїв. Більше 30-ти років у кінематографі. Володар престижної «Нагороди принца Бернхарда» за внесок в культуру Нідерландів.

Вармердам дотримується безкомпромісного авторського стилю, що безпомилково асоціює з ним його роботи. Його стрічки сповнені іронії та абсурду, сатири і чорного гумору, цинізму і естетики. Він шукає нові форми і підходи. Завдяки неординарному стилю Вармердам посідає чільне місце у нідерландському, а також у світовому кінематографі. Про режисера кажуть, що він розповідає дивний випадок з життя таким тоном, ніби повідомляє прогноз погоди. Це і є його візитівкою.

ПРОГРАМА:

27 квітня 19:10 Абель (1986)

32-річний Абель останні десять років жодного разу не виходив на вулицю. Він разом зі своїми батьками мешкає у напівтемряві свого будинку, полюючи на мух з ножицями в руках. Батько робить усе, щоб витягти його з дому. Проте коли Абель і мати купують телевізор, для батька це стає останньою краплею - і Абель опиняється на вулиці.

Нагороди: «Золоте теля» - за фільм і режисуру, а також премія голландських кінокритиків.

Шнайдер проти Бакса (2015) – фільм-відкриття

Шнайдер – найманий вбивця-професіонал. Навіть у день свого народження він зобов’язаний виконати замовлення і ліквідувати Рамона Бакса, письменника, який живе в будиночку на березі озера. Кілеру доводиться поспішати – адже вдома на нього чекає святковий обід у колі сім’ї. Однак цього дня все йде шкереберть.

Мешканці півночі (1992)

Історія про те, як звичайне село в голландській глушині перетворилося на справжню божевільню, де кожен їде з глузду по-своєму.

Сукня (1996)

Будьте обережні, обираючи собі сукню - цей звичний предмет гардеробу може перевернути ваше життя з ніг на голову! Одна така сукня, що з'явилася на світ не в найкращий момент, довела до повного божевілля кількох нещасних чоловіків і жінок. А коли вона почала мандрувати від власника до власника – годі сподіватись на милість.

Малюк Тоні (1998)

Кіт не може мати дітей і усвідомлення цього отруює їй життя. До того ж вона втомилася нескінченно читати субтитри серіалів своєму неписемному чоловікові і одного дня вирішує найняти йому вчительку. Так у житті подружжя з'являється симпатична 30-річна Єлена.

Пікантність ситуації полягає в тому, що Кіт приховує від коханки чоловіка свій подружній статус, і Єлена вважає її сестрою Бранда. Коли Кіт розуміє, що гра зайшла занадто далеко - вороття немає.

Офіціант (2006)

50-річний офіціант трапезної тільки й отримує прочухани від хамських відвідувачів та підступи пошарпаної коханки, що обожнює приходити в його заклад і вимагати до себе особливої уваги у пік робочого дня. Тоді офіціант йде до сценариста, який, виявляється, пише ситком про його життя, і просить дещо змінити. Сценарист погоджується - і незабаром біля його дверей шикується ціла черга зі знедолених персонажів.

Останні дні Емми Бланк (2009)

У величезному заміському будинку в оточенні слуг смертельно хвора Емма Бланк доживає останні дні. Відчайдушно потребуючи любові, підтримки та турботи, «залізна леді» Емма перетворює життя своїх слуг на пекло. Коли вони дізнаються, що їхні сподівання на згадку в заповіті тиранки марні, у них залишається єдина розрада - помста. Солодка і страшна.

Борґман (2013)

Чи то демон з нічних жахіть, чи алегорія, чи живе втілення всіх людських страхів - Борґман, немов злий дух сучасного міста, загнаний за красиві фасади, виривається на волю. Розмірене життя звичайної сім'ї з його появою вже ніколи не повернеться в колишнє русло.