Moulin Rouge / Мулен Руж
Британія, 1928 р.
Фільм оповідає про молодого аристократа, схильним до самогубства після того, як він закохується в молоду танцівницю і її елегантну, чудово красиву матір.
Парізі – зірка паризького кабаре «Мулен Руж». У неї є дочка Маргарет, таємно заручена з молодим чоловіком – Андре. Його батько-аристократ проти цього шлюбу, тому що мати Маргарет танцівниця кабаре. Юнак розшукує Парізі для того, щоб вона зуміла переконати батька дати згоду на весілля, і, несподівано, закохується в неї…
Прем’єра фільму відбулася 22 березня 1929 року. «Мулен Руж» був спочатку випущений у 1928 році як німий фільм з живим музичним супроводом, тривалістю близько 130 хвилин. У наступному році фільм був відредагований і перевиданий з синхронізованою партитурою, складеної Джоном Рейндерсом, яка включала різні звукові ефекти. Ця версія була тривалістю 86 хвилин.
Один з найпомітніших британських фільмів епохи німого кіно як по бюджету, так і за масштабами зйомок за участю російсько-німецької зірки екрану Ольги Чехової. Перший британський фільм, знятий піонером-експресіоністом Евальдом Андре Дюпоном і Вернером Брандесом за участю лауреата премії «Оскар» художника Альфреда Юнге.
Режисер: Евальд Андре Дюпон
У головних ролях:
Ольга Чехова – Парізі
Ів Грей – Маргарет
Жан Браден – Андре
Жорж Тревіль – батько Андре
Марсель Вайберт – Маркіз
Еллен Поллок – Гірт
Ендрюс Енгельман – шофер
Форрестер Харві – турист