Харківська муніципальна галерея презентує персональний проєкт Василини Буряник, однієї із найцікавіших молодих художниць зі Львова.

Проєкт Nude проводить паралелі між біологічним тілом людини та спустошеними ландшафтами природи, немов натякаючи, що ми тотожні, взаємозалежні та однаково вразливі.

На створення проєкту художницю надихнули краєвиди Карпат, котрі перетворилися на пустелю внаслідок вирубки лісів. Василина наголошує, що наслідки людської діяльності ми можемо спостерігати на всій території України: пожежі в її центральній частині, руйнації на сході та на територіях, на яких ведуться бойові дії.

Матеріалом для робіт став улюблений авторкою прозорий нейлон. Образи на ньому вона створює за допомогою друку, аплікації, вишивки та вогню. Накладаючи шари текстилю, художниця досягає прозорості й взаємодії різних елементів в одному місці — крізь панораму природи проглядає шкіра людини. Течії та струмки здаються судинами або нервовими закінченнями.

Назва проєкту Nude, його “рентгенність” засвідчують інтимну вразливість індивіда перед проблематикою, що висвітлюється.

Харківські глядачі будуть першими, хто побачить проєкт Nude у повному обсязі. Проте, познайомитися із творчістю Василини харків’яни мали змогу під час тогорічної Бієнале молодого мистецтва на експозиції у приміщенні готелю Харків, де художниця презентувала проєкт “Фрагменти організмів” — акваріуми з образами червонокнижних тварин.

Реалізація і презентація проєкту Nude стала можливою завдяки харківському меценату Євгену Оберемку.
Василина Буряник — українська художниця, живе і працює у Львові. Народилася у 1985 році, у 2004 закінчила Ужгородський коледж мистецтв ім. А. Ерделі, у 2010 році закінчила Львівську національну академію мистецтв (кафедра художнього текстилю).

Перша персональна виставка Буряник під назвою «Жанри» пройшла у 2003 році в Ужгороді. З того часу художниця взяла участь у 20 виставках та пленерах. Учасниця Всеукраїнської бієнале «Текстилізм-8» (Львів, 2011), Другої національної Бієнале молодого мистецтва (Харків, 2019), Учасниця стипендіальної програми «Gaude Polonia» (Варшава, 2013).
Виставка доступна для відвідування з 10 по 29 липня.
Адреса галереї: Чернишевська, 15
Години роботи галереї: понеділок-субота з 11:00 до 19:00, окрім неділі. Вхід вільний.