Фестиваль екологічної урбаністики «Акумулятор» уперше відбувся в Харкові в серпні минулого року. Головною ідеєю фестивалю було за допомогою актуального мистецтва започаткувати дискусію, присвячену проблемам міста – його розвитку, його занепаду, його перспективам. Художники, письменники та музиканти з різних міст України та Польщі говорили про проблеми екології та збереження історичних пам’яток, архітектуру та інтеграцію міського ландшафту в художній простір. Головним майданчиком минулорічного фестивалю було обрано приміщення старого харківського цирку, що є певною метафорою старого Харкова – з його надзвичайно потужним та насиченим культурно-історичним минулим та доволі неоднозначним сьогоденням.

Події фестивалю викликали доволі потужний резонанс, як у змі, так і серед глядацької аудиторії. Разом із тим більшість проблем, озвучених під час першого фестивалю, зокрема проблеми збереження старих будівель, вирубки зелених насаджень, загалом – проблеми гармонійного розвитку міського середовища, на жаль, і надалі лишаються для Харкова більш ніж актуальними, потребуючи нашої безпосередньої участі й солідарності. Тож організатори вирішили продовжити свою ініціативу й цього року.

Втім, цьогорічний «Акумулятор» буде дещо відрізнятися від минулорічної акції. Перш за все – форматом проведення. Цього року оргкомітет вирішив проводити фестивальні акції протягом цілого місяця. Тож на харків’ян у жовтні очікує надзвичайно цікава та насичена програма. Зокрема, в межах фестивалю планується концерт, присвячений дню захисту тварин, серія художніх виставок у вітринах магазинів, міський вело-квест, серія лекцій на екологічну тематику, цикл урбаністичних перформансів від Романа Мініна та групи «Sviter», презентація нового альбому Сергія Жадана й групи «Собаки в Космосі» та багато інших акцій.