БАЛЕТ СНІГОВА КОРОЛЕВА

Короткий зміст балету

Пролог

Ви, напевно, знаєте: серце у людини маленьке, розміром з його власний кулачок. Але у дівчинки Герди, що пройшла півсвіту для того, щоб знайти і звільнити від чар Снігової Королеви свого названого братика, воно було дуже великим. Тому, що в ньому була сила   Любові  та  Вірності, що розтопили лід в серці Кая, і повернули його в найдивовижніший   Світ Дитинства.  А   розповість нам  цю історію Казкар. Він дуже любить дітей, а Герду особливо,   допомагатиме їй в мандрах  і ніколи не залишить  у біді.  А у цей час  злючий  Троль, разом зі своїми учнями, придумав таке дзеркало, в якому усе прекрасне ставало потворним і злим.  І коли він задумав похвалитися своїм винаходом перед Творцем, - Дзеркало не витримало і, падаючи, розбилося на дрібні уламки. Багато шкоди вони принесли, потрапляючи в очі і навіть серця людей.

1 дія. 1 картина

Кай і Герда більш за все  на світі любили дивовижні квіти, які росли у них просто на підвіконні, і безтурботне літо, коли здається, що тепло і радість будуть вічно. Але   не встигли вони вдосталь насолодитися літом, як перші сніжинки    приморозили їх квіти. І саме Казкар   почав веселу зимову гру.

2 картина.

         А ось і Снігова Королева. Вона з'явилася в оточенні почту з Снігових Вихорів. «Яка  вона красива» - думає Кай. Високо над землею парить вона, а в руках у неї дзеркало (те саме «троліне»), яким вона вабить маленького Кая. Забувши про Герду, Кай готовий відправитися зі Сніговою Королевою хоч на край світу, тим більше, що саме йому потрапляють в очі і серце злі уламки. Про це вже потурбувалися учні Троля.

     Герда у відчаї. Але Казкар дарує їй   Чарівні черевички. Вони допоможуть Герді  здолати усі перешкоди. А ось і старі знайомці - Учні Троля. Вони затягують Герду в таємничі дзеркала.

3 картина

         Пройшовши через дзеркала, Герда   падає в знемозі у таємничому садку, де підступні  Коти   вартують будинок    Чаклунки. Вона    не збирається  допомагати  дівчинці,  навпаки  - намагається відвернути Герду від думок про Кая, і усипляє її.  Казкар будить Герду і забирає Чарівні черевички у Котів, що вирішили  в них потанцювати. 

4 картина

             І знову в путь.  Тривалий шлях  приводить   в місто, де живуть Принц і Принцеса. Придворні Ворони, яким Герда розповідає свою історію, запевняють її, що молодий Принц і є Кай. Але це зовсім не так. Принц і Принцеса дійсно молоді, вони люблять повеселитися, проте історія Герди  зворушила їх серця.  Вони дарують Герді карету і ще багато усіляких потрібних і непотрібних речей,  бажаючи їй щастя у пошуках Кая. Але учні Троля знову тут  зі своїми дзеркалами. Так Герда опиняється в «гостях» у розбійників.

2 дія. 1 картина

          Герді моторошно  в  справжнісінькому розбійницькому лігві, де мешкають  Маленька Розбійниця та її батько. Отаман Розбійників  безоглядно любить  доньку. Маленька Розбійниця  вирішує  опікувати Герду і показує їй Північного Оленя, якого вона тримає за гратами  і «жартома» лоскоче гострим ножем. Олень пропонує доставити Герду до палацу Снігової Королеви, де вона   можливо,  знайде Кая.  Маленька Розбійниця думає, що усе належить їй. Але все ж  відпускає Герду і Оленя. - «Терпіти не можу, коли плачуть» - каже  вона, ледве стримуючи сльози.

2 картина

           На сцені виблискує, переливаючись усіма фантастичними фарбами, Полярне Сяйво. Тут прихована домівка Лапландки, північної жінки, що знає усі таємниці людської долі. Вона виконує ритуальний танець і падає перед Гердою на коліна, відчуваючи непереборну волю дівчинки. У цей момент піднімається Снігова буря. Снігові чудиська котяться на Герду,   Північні Вихори роз'єднують її з Казкарем  і Оленем. З'являються учніи Троля із дзеркалами. Герда з останніх сил намагається перебороти бурю, але, знесилена, падає. У  пітьмі  Казкар даремно розшукує Герду.

3 картина

           Палац Снігової Королеви. Кай грає з Крижинками. Вони утворюють химерні візерунки.  Герда кидається до Кая, але той немов не бачить її.   Несподівано, відчувши у своєму крижаному палаці тепло,  з'являється Снігова Королева у супроводі Снігового Троля.  Вони намагаються залякати Герду.  Герда   закликає Ангелів. Їх золоті списи  утворюють шатер над Гердою і Каєм та  захищають їх від холодних чар Снігової Королеви. Герда цілує Кая. Виявляється, саме це і треба було зробити, аби повернути його до звичайного життя. Несподівано з'являється промінь світла, і від цього Сніговий Троль, Снігова Королева та її палац починають танути. Дивно, але ці істоти  тягнуться один до одного – вони зрозуміли, що теж хочуть любити…

Епілог

       Знову вдома. Кай і Герда разом. Поряд з ними  усі герої цієї історії. Казкар кличе їх до нової казки.

Тривалість: 1 год 50 хв.