У приміщенні Харківського науково-дослідного інституту судових експертиз Міністерства юстиції України працює унікальний кабінет-музей Заслуженого професора М.С.Бокаріуса.

Воскова скульптура Заслуженого професора

Миколи Сергійовича Бокаріуса після реставрації (2017 р.)

У кабінеті-музеї містяться рідкісні, унікальні експонати, з якими можуть ознайомитися відвідувачі музею. Книжковий фонд музею налічує більше семисот рідкісних раритетних видань, більшість з яких передані до Інституту родиною професора.

Книжковий фонд кабінету-музею Заслуженого професора

Миколи Сергійовича Бокаріуса (2017 р.)

У музеї зберігається рідкісний експонат – печатка, яку передав М. С. Бокаріусу його батько, та яку професор використовував для засвідчення документів.

 

Окрасою музейного фонду вважається фотоальбом, що належав сім’ї М.С. Бокаріуса, в якому містяться унікальні фотографії:

З 1898 по 1919 рр. родина Миколи Сергійовича мешкала у будинку за адресою: м. Харків, вул. Чернишевська, № 46. У кабінеті-музеї зберігається фотокопія паспорту М. С. Бокаріуса, із зазначенням місця реєстрації.

 

Сторінки паспорта М.С. Бокаріуса

 

На теперішній час у кабінеті-музеї зберігаються унікальні експонати: робоче місце студента та матеріали до практичних занять із медицини, розроблені самим М. С. Бокаріусом.

На основі проведеної історико-пошукової робота було відтворено інтер’єр кабінету-музею Заслуженого професора Миколи Сергійовича Бокаріуса.

До відвідування кабінету музею запрошуються організовані групи представників наукової спільноти, судово-експертних установ та студентів медичних і юридичних ВУЗів, відвідувачів інших установ за заздалегідь

узгодженими письмовими заявками. Кількість відвідувачів у групі – не більше 10 осіб. Отримати додаткової інформації щодо організації екскурсій можливо за телефоном (057) 370-91-94 або на сайті ХНДІСЕ.

Режим роботи кабінету-музею: вівторок - п’ятниця з 10.00 до 16.00.

 

Харківський науково-дослідний інститут судових експертиз

ім. Засл. проф. М.С. Бокаріуса Міністерства юстиції України

вул. Золочівська, 8-а, м. Харків, 61177,

тел./факс (057) 372-20-01, e-mail: [email protected], web: http://hniise.gov.ua