У Харкові згадали знамениту Криворівню та її талановитих мешканців.

На днях з харків’янами зустрівся отець Іван із знаменитого села Криворівня на Гуцульщині.

Це село розташовано на дивному за  красою карпатському плато і його не могли оминути видатні представники української культури. З селом пов’язана творчість Івана Франка, Михайла Коцюбинського, Михайла Грушевського, Гната Хоткевича, знаменитих знавців Гуцульщини етнографів Володимира Гнатюка і Луки Гарматія. Саме у Криворівні народилися шедеври європейської культури - "Тіні забутих предків" - повість Михайла Коцюбинського і фільм Сергія Параджанова.

У Криворівні також жила і творила самобутня художниця і сільський філософ Параска Плитка-Горицвіт. Саме їй і була присвячена зустріч. Отець Іван особисто знав Параску й опікується музеєм, який створений у її будинку.

Спочатку отець Іван розповів про життя і творчість Параски Плитки-Горицвіт. Вона була у 18 років засуджена трибуналом військ НКВС за те, "що у Бога вірила і Україну любила", у таборах трохи не втратила обидві ноги, а після повернення після заслання додому зустріла нерозуміння родичів.

Параска - з тих сільських філософів, які відрізняються від загалу. Село відноситься до них по-різному - одні з насторогою, інші - з недовірою. Параска могла не пустити у дім колядників, що на селі вважається поганим знаком (бо тоді негаразди на людину наваляться), бо не вважала їх посланцями Божими.

Хоча двері у будинок параски не закривалися. Вона творила і допомагала громаді. Багато її картин виставлено у церкві - отець Іван і ведуча вечора Вікторія Склярова продемонстрували їх. До неї радо приходили діти, аби Параска допомогла щось написати чи намалювати. "Проте коли віконця в її будиночку були завішені, усі знали, що вона працює і відволікати її не можна", - згадує отець Іван.

Була Параска у Харкові, знала родину Хоткевичів.

Продовжився вечір переглядом фільму "Світ Параски Горицвіт" (1992), який привіз отець Іван. Він же організовував виставку робіт Параски Плитки-Горицвіт у Києві, частина з якої демонструвалася у Харкові в літературному музеї.

Вікторія Склярова демонструє картини Параски Плитки-Горицвіт

Автор
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)

Отзывы и комментарии

Написать отзыв
Написать комментарий

Отзыв - это мнение или оценка людей, которые хотят передать опыт или впечатления другим пользователями нашего сайта с обязательной аргументацией оставленного отзыва.
 
Ваш отзыв поможет многим принять правильное решение

. Пожалуйста, используйте форму отзывов для оценок и рецензий, для вопросов и обсуждений - используйте форму комментариев, а не отзывов

Не допускается: использование ненормативной лексики, угроз или оскорблений; непосредственное сравнение с другими конкурирующими компаниями; безосновательные заявления, оскорбляющие деятельность компании и/или ее услуги; размещение ссылок на сторонние интернет-ресурсы; реклама и самореклама.

Введите email:
Ваш e-mail не будет показываться на сайте
или Авторизуйтесь , для написания отзыва
Автор
0/12
Актуальность
0/12
Изложение
0/12
Отзыв:
Загрузить фото:
Выбрать

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов. Для оценок и рецензии используйте форму отзывов

Курс валют от Obmenka.kh.ua
Покупка
Продажа
USD
26,07
26,10
EUR
30,95
31,07
RUB
0,415
0,418