«Живемо ж ми!» (Павло Тичина)

В Україні експерти фіксують величезне розшарування по бідності між населенням села та міста: в містах за межею бідності – 15% родин, а в селах – 36%. Це дані навів провідний експерт Центру імені Разумкова, екс-заступник міністра праці та соціальної політики Павло Розенко.

Загалом, кількість безробітних українців в першій половині цього року перевищувала один мільйон вісімсот тисяч осіб, або 8,9 відсотка від працездатного населення держави, цей показник є одним з найкращих в Європі, заявив Павло Розенко. «В країнах Єврозони рівень безробіття складає 12-13 відсотків».

Навіть під час економічної кризи, яка почалася 2008 року, українським працедавцям вдалося уникнути «серйозних потрясінь», оскільки вони вдалися до скороченого робочого дня та відпусток коштом робітників, сказав Розенко. Водночас, він визнав, що попри високий ступінь зайнятості в Україні, цей показник «не виконує свою головну соціальну функцію – не захищає людину від бідності». 23 відсотки родин,  в яких всі їхні члени мають роботу, все одно перебувають за межею бідності, а в родинах, де працює лише одна людина, цей відсоток сягає 35-37.

Серед причин бідності зайнятого населення України Розенко назвав «політику держави зі збереження дешевої робочої сили та тінізацію економіки». Ненормальним він визнав і той факт, що в структурі доходів українців 42 відсотки становить зарплатня, а решта  39 відсотків – соціальні трансферти та допомога. Це суперечить європейській практиці, де зарплатня становить до 60 відсотків від загальної суми доходів, сказав Розенко.

Ще однією сумною тенденцією він вважає те, що «Україна стоїть на порозі ще однієї хвилі масового відтоку кваліфікованої робочої сили та інтелектуального потенціалу». Через державну політику зі здешевлення робочої сили заявки на отримання грін-карти на роботу в США подали 853 тисяч (близько 2 % населення України) громадян України.

Нагадаємо, що за цим показником Україна посіла третє місце в світі після Нігерії і Гани.

Автор
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)

Отзывы и комментарии

Написать отзыв
Написать комментарий

Отзыв - это мнение или оценка людей, которые хотят передать опыт или впечатления другим пользователями нашего сайта с обязательной аргументацией оставленного отзыва.
 
Ваш отзыв поможет многим принять правильное решение

. Пожалуйста, используйте форму отзывов для оценок и рецензий, для вопросов и обсуждений - используйте форму комментариев, а не отзывов

Не допускается: использование ненормативной лексики, угроз или оскорблений; непосредственное сравнение с другими конкурирующими компаниями; безосновательные заявления, оскорбляющие деятельность компании и/или ее услуги; размещение ссылок на сторонние интернет-ресурсы; реклама и самореклама.

Введите email:
Ваш e-mail не будет показываться на сайте
или Авторизуйтесь , для написания отзыва
Автор
0/12
Актуальность
0/12
Изложение
0/12
Отзыв:
Загрузить фото:
Выбрать

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов. Для оценок и рецензии используйте форму отзывов

Курс валют от Obmenka.kh.ua
Покупка
Продажа
USD
26,07
26,10
EUR
30,95
31,07
RUB
0,415
0,418