Молодь пропонує не приймати проект нового Трудового кодеску без переговорів влади з молодими спеціалістами

Національний комітет Всеукраїнської громадянської  кампанії “МОЛОДІЖНА ВАРТА”, до складу якого входять 12 позапартійних всеукраїнських молодіжних організацій та 2 об’єднання органів студентського самоврядування, звернувся до очільників української влади з проханням провести обговорення редакційних змін в проекті нового Трудового кодексу і не розглядати у Верховній Раді законопроект у другому читанні до того, як відбудуться повноформатні перемовини з молоддю.

Пропонуємо текст звернення “Молодіжної варти”:

Президенту України ЯНУКОВИЧУ В.Ф.

Голові депутатської фракції Партії регіонів у Верховній Раді України ЄФРЕМОВУ О.С.

Міністру соціальної політики України ТІГІПКУ С.Л.

Голові парламентського Комітету з питань соціальної політики та праці ХАРІ В.Г.

Щодо нового Трудового кодексу України

(законопроекту № 1108)

Шановний Вікторе Федоровичу!

Шановний Олександре Сергійовичу!

Шановний Сергію Леонідовичу!

Шановний Василю Георгієвичу!

Національний комітет громадянської кампанії “МОЛОДІЖНА ВАРТА” на своєму засіданні 20 вересня розглянув проект нового Трудового кодексу України, і змушений звернутися до Вас з наступним:

І. Окремі положення нового Трудового кодексу суперечать передвиборчій програмі Партії регіонів “Стабільність і добробут” та передвиборчій програмі Президента “Україна для людей”. І разом з тим, частина програми взагалі не ввійшла до проекту кодексу, що є неприпустимим з огляду на те, що це базовий документ у сфері регулювання питань праці. Зокрема, Трудовий кодекс в такому вигляді не врегульовує проблеми, які неодноразово підіймалися в програмних документах Віктора Януковича та Партії Регіонів:

- працевлаштування молоді за першим і наступним робочим місцем;

- відносини між роботодавцями та працівниками, що потребують покращення житлових умов;

- особливості працевлаштування молодих спеціалістів в бюджетних установах тощо.

Без зазначення в кодексі цих базових норм, встановлення загальних правил і визначення їх, чи дроблення посилань на спеціальні закони та постанови, прийняття кодексу буде лише декларацією про наміри здійснення реформ, а не самою реформою, щонайменше для 13 млн. молодих виборців.

ІІ. Крім того, зауважимо, що ряд положень кодексу в такому вигляді, як він переданий на друге читання, викликають значне занепокоєння молоді. Тому пропонуємо здійснити  доопрацювання вже прописаних норм проекту, зокрема:

1. В ст.143 проекту нового Трудового кодексу зазначити максимальну межу тривалості робочого дня при підсумковому обліку робочого часу (як це запропонував Голова Федерації профспілок України Хара В.Г., ініціювавши розгляд у Верховній Раді розгляд законопроету “Про внесення змін до Кодексу законів про працю України (щодо тривалості робочого дня (зміни)” № 4682-д від 01.07.2010);

2. Змінити п.4 ст.303 проекту нового Трудового кодексу від ідеї звільнення неповнолітніх працівників суб’єкта малого підприємництва без отримання згоди місцевої служби у справах дітей, щоб перешкодити збільшенню кількості випадків експлуатації дитячої праці. Слід повернутися до норм ст.198 чинного Кодексу законів про працю щодо державного обмеження прав роботодавців звільняти працівників молодше 18 років.

3. Змінити п.2 ст.327 проекту нового Трудового кодексу встановивши верхню межу тривалості відпрацювання працівників, або верхню межу відшкодування роботодавцю витрат, пов’язаних з оплатою професійної підготовки, перепідготовки чи підвищенням кваліфікації працівників, запобігши утриманню працівників роботодавцями через маніпулювання заробітною платнею, доходами та погіршенням умов праці.

4. Відмовитись в ст.13 проекту нового Трудового кодексу від ідеї законодавчого введення нормативних актів роботодавців у сфері праці шляхом видання роботодавцями в односторонньому порядку наказів, розпоряджень та рішень. Впевнені, що узаконення даного нововведення призведе до чисельних зловживань з боку роботодавців. Тому радимо повернутися до ідеї державного регулювання умов праці законами України (Цивільним кодексом, Кодексом законів про працю та ін.).

5. Відмовитись в чт.1 ст.121 та чт.5 ст.122 проекту нового Трудового кодексу від спрощеної процедури звільнення працівників шляхом зменшення повноважень професійних спілок. Радимо повернутися до імперативної норми ч.1 ст.43 чинного Кодексу законів про працю, згідно з якою звільнення може відбуватися лише за попередньою згодою профоргану.

6. Відмовитись в ст.47 проекту нового Трудового кодексу від обмеження прав випускників навчальних закладів та людей з обмеженими фізичними можливостями у питанні встановлення випробування при прийнятті на роботу. На нашу думку, подібне нововведення ще більше закріпить практику безоплатної експлуатації молоді. Тому радимо повернутися до норми п.3 ст.26 чинного Кодексу законів про працю, згідно з якою випробування не встановлюється при прийнятті на роботу усіх молодих робітників після закінчення професійних навчально-виховних закладів, усіх молодих спеціалістів після закінчення вищих навчальних закладів, а також інвалідів, направлених на роботу відповідно до рекомендації медико-соціальної експертизи.

7. Відмовитись в п.1 ч.2 ст.303 проекту нового Трудового кодексу від ідеї зменшення до двох тижнів терміну попередження працівників малих підприємств про наступне звільнення. Радимо повернутися до норми ч.1 ст.49-2 чинного Кодексу законів про працю, згідно з якою усі роботодавці зобов’язані повідомляти працівників про подальше звільнення за два місяці.

8. Відмовитись в п.1 ст.35 проекту нового Трудового кодексу від ідеї обмеження строком в один рік після закінчення чи припинення навчання або служби права на працевлаштування за рахунок квоти робочих місць на підприємствах для неповнолітніх та осіб, які закінчили або припинили навчання в загальноосвітніх, професійно-технічних, вищих навчальних закладах чи звільнилися з військової або альтернативної служби. Радимо повернутись до норм ст.197 чинного Кодексу законів про працю щодо надання молоді першого робочого місця на строк не менше двох років після закінчення чи припинення навчання або служби.

9. Змінити ст.73 проекту нового Трудового кодексу щодо права матерів дітей до трьох років та дітей-інвалідів на атестацію.

10. Змінити п.2 ст.48 проекту нового Трудового кодексу щодо надання роботодавцям права розривати трудовий стаж працівників на момент підвищення їх кваліфікації, конкретизувавши умови та обставини таких випадків.

Знадією на розуміння і співпрацю та пропозицією провести обговорення редакційних змін в проекті кодексу,

національний комітет громадянської кампанії «МОЛОДІЖНА ВАРТА: молодь за вами спостерігає!»

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Автор
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Комментарии

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов

Происшествия
Мужчина зарегистрировал на сайте порностудию, где модели предоставляли интим-услуги. Харьковская прокуратура утвердила подозрение 48-летнему харьковчанину и 22-летней уроженке Луганской области. Им инкриминируют изготовление и распространение порнографических изображений, совершенное по предварительному сговору группой лиц по статье 301 УК Украины. Об этом сообщили в пресс-службе прокуратуры Харьковской области. На одном из интернет-сайтов харьковский так...
Происшествия
22 июня мужчина ушел из дома и до настоящего времени не вернулся. Сотрудники Шевченковского отдела полиции разыскивают Сергея Бабия, 1974 года рождения, сообщили в пресс-службе Нацполиции в Харьковской области. Он был одет в футболку темного цвета с надписью, шорты в клетку, черно-белые кроссовки с белой подошвой. Мужчина имел при себе удостоверение инвалида 3 группы, банковские карты и мобильный телефон «Samsung Galaxy J7». На шее у него висела цепочка с...
Происшествия
Глава администрации Новобаварского района месяц находилась под домашним арестом. Заседание по делу Цибульник прошло 20 августа в Червонозаводском райсуде Харькова. Об этом сообщили в пресс-службе прокуратуры Харьковской области. На заседании рассматривали ходатайство прокуроров о продлении меры пресечения в виде круглосуточного домашнего ареста. В тему: Суд по делу Цибульник. Подозреваемая не явилась из-за плохого самочувствия. Напомним, 20 июля судья Викт...
Общество
Из Харькова в Вену самолеты начнут летать этой осенью. Авиакомпания WizzAir будет осуществлять рейсы с 25 ноября, сообщили в пресс-службе аэропорта "Харьков". Харьковчане могут отправиться в столицу Австрии по средам и воскресеньям. Вылет в Австрию - в 11:15, а прилет - в 12.15. Стоимость билета — от 1009 гривен в одну сторону. В обратную сторону рейсы будут тоже летать по средам и воскресеньям. Вылет из Вены - в 7.25 ,а приземление - в 10.45. Читайте такж...
Новости компаний
Каждый мужчина в своей жизни должен уделять внимание и делать приятные сюрпризы своей второй половинке и просто тем, кто ему дорог. Поэтому необходимо знать, как именно можно быстро и эффективно поднять настроение даме своего сердца или очень близкому человеку. На самом деле вариантов очень много и зависят они от разных факторов: интересов женщины или девушки, повода и прочего. Но важно помнить о самом универсальном методе, можно подарить цветы. Заказать д...
Происшествия
Мужчина погиб во время шторма. Тело 35-летнего харьковчанина обнаружили 19 августа. Мужчина погиб в море возле села Стрелковое Херсонской области, сообщили в пресс-службе ГСЧС Украины. Также в этот день утонули еще 4 мужчины. Они купались в запрещенной зоне. В месте, где нашли харьковчанина, не было спасательного поста. В тему: В харьковском гидропарке утонул парень. По информации ГСЧС в Харьковской области, с 15 июля по 6 августа в Харьковской области ут...
Происшествия
Его опубликовал нардеп Антон Геращенко на своей Facebook - странице. Посмертное фото мужчины экс-советник Министра МВД разместил около часа назад. «С целью опознания, публикую посмертное фото негодяя - убийцы полицейского. Медики пытались его спасти, но им это не удалось», - написал Геращенко. В тему: Появились несколько видео момента перестрелки у Харьковского горсовета, в которой погиб патрульный. Напомним, в ночь на 20 августа возле горсовета была пере...
Политические новости
Согласно опросу, проведенному в начале августа 2018 года, если парламентские выборы в Украине состоятся «в это воскресенье», в украинский парламент пройдут шесть политических партий. Об этом свидетельствует опрос, проведенный Международным исследовательским центром BURI (Бельгийско-Украинский научно-исследовательский институт). Так, наибольшая поддержка украинских избирателей, согласно результатам соцопроса, будет предоставлена ​​партии «Батькивщина» во гл...
Происшествия
Власти города выделят 100 тысяч семье патрульного и оплатят похороны. Охраннику тоже выделят материальную помощь, сообщил директор Департамента по делам информации и связям со СМИ Харьковского горсовета Юрий Сидоренко. Напомним, ночью 20 августа в здание горсовета ворвался неизвестный с оружием. Он ранил одного охранника и убил патрульного. По возрасту пострадавший охранник был старше остальных, которые в эту ночь дежурили. Он работает в мэрии уже 15 лет....
Курс валют от Obmenka.kh.ua
Покупка
Продажа
USD
27,78
27,83
EUR
31,70
31,82
RUB
0,409
0,4105