Леонід Талалай: поет поза партіями

Сьогодні один з найлірічніших українських поетів Леонід Миколайович Талалай відзначає своє 70-річчя.  Він народився 11 листопада 1941 року у селищі райцентрі Савинці Харківської області в селянській сім'ї.

Однак у 15 років він переїхав із батьками в Горлівку на Донеччині, тому донеччани вважають його своїм земляком. Вірші складає від п'ятого класу. Надрукував перші вірші в горлівській міській газеті «Кочегарка», як тільки приїхав до міста.

Спочатку майбутній поет працював теслею, каменярем, водночас навчався. 1958 року закінчив школу робітничої молоді, відвідував літературну студію при "Кочегарке", читав вірші і на засіданнях обласної літературної студії, чим привернув до себе увагу молодих і маститих літераторів - Василя Стуса, Івана Дзюби, Василя Голобородька та інших.

Служив в армії в Білорусі та Казахстані в ракетних військах, де зазнав опромінення, потім довго й тяжко хворів.

1971 року Леонід Талалай закінчив Літературний інститут імені Горького у Москві.

Перші поетичні збірки "Журавлиний леміш", "Вітрила тривоги", "Осінні гнізда", "Не зупиняйся, мить!", "Допоки твій час" Леоніда Талалая вийшли у донецькому видавництві "Донбас".
Відомий літературний критик Степан Крижанівський охарактеризував нашого  земляка як ліричну, схильну до ясної, прозорої, але разом із тим і не скутої традиційної форми, особистість. Справді, ліриці поета властиве загострене емоційне відчуття часу, бачення його мінливості і швидкоплинності, взаємозвўязок у житті людини її минулого, сучасного та прийдешнього.

Ще за часів "розквітлого соцреалізму" твори Леоніда Талалая відзначалися відсутністю заідеологізованих "віршів-паровозів", віршованих політичних схем в оцінках суспільних подій і явищ культури, чим тоді грішило чимало письменників і будемо відверті, заробляло собі на життя і нагороди. Тому повне визнання поет здобув вже після Незалежності, коли відпала необхідність писати про партію та оспівувати її політику.

1993 року за збірку поезій "Вибране" Леонід Талалай отримав найвищу літературну нагороду - Шевченківську премію.

У жовтні Леонід Талалай зробив (поки невдалу) спробу очолити Національну спілку письменників. Хоча хто знає...

Автор
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)

Отзывы и комментарии

Написать отзыв
Написать комментарий

Отзыв - это мнение или оценка людей, которые хотят передать опыт или впечатления другим пользователями нашего сайта с обязательной аргументацией оставленного отзыва.
 
Ваш отзыв поможет многим принять правильное решение

. Пожалуйста, используйте форму отзывов для оценок и рецензий, для вопросов и обсуждений - используйте форму комментариев, а не отзывов

Не допускается: использование ненормативной лексики, угроз или оскорблений; непосредственное сравнение с другими конкурирующими компаниями; безосновательные заявления, оскорбляющие деятельность компании и/или ее услуги; размещение ссылок на сторонние интернет-ресурсы; реклама и самореклама.

Введите email:
Ваш e-mail не будет показываться на сайте
или Авторизуйтесь , для написания отзыва
Автор
0/12
Актуальность
0/12
Изложение
0/12
Отзыв:
Загрузить фото:
Выбрать

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов. Для оценок и рецензии используйте форму отзывов

Курс валют от Obmenka.kh.ua
Покупка
Продажа
USD
26,07
26,10
EUR
30,95
31,07
RUB
0,415
0,418