Листопад вітром повіває – зимі ворота відчиняє

От і пролетів жовтень. Тепер його місце посів жовтню син, він же зимі брат – листопад.

У народі про цей місяць говорили «Листопад вітром повіває – зимі ворота відчиняє». Через нестійкий характер його порівнюють з березнем, адже обидва мІсяці відмежовують зиму від літа – березень запрошує в гості весну, а листопад зачиняє ворота осені.

У дохристиянські часи 1 листопада наші пращури відзначали свято Плуга, поклоняючись покровителю землеробства Сварогу, що, за легендою, викував для скіфів золотий плуг. Йому в жертву приносили півня, аби він прослідкував, щоб наступний рік був щедрим на врожай і, звичайно, оскільки Сварог вважався богом вогню, грому і блискавок, в його день вшановували й ковалів. Зазвичай, у дні вшанування Сварога стояла тепла погода, напевно небожитель цьому сприяв. Ну що ж , подивимось, чи праві були предки щодо погоди. До речі, ще у ХVІІІ столітті різні пройдисвіти шукали по курганах легендарний золотий скіфський плуг, щоправда не знайшли.

У християнські часи 1 листопада почали вшановувати мученика Садока. Йому молилися за позбавлення від раптової смерті.

За церковним календарем 1 листопада пророка Іоіля, мученика Уара, преподобного Івана Рильського, блаженну Клеопатру та її сина Іоанна, мученика Садока.

Іменинники 1 листопада - Іван, Фелікс і Клеопатра. Щодо останньої, то за свій вік представниць прекрасної половини людства з таким іменем не зустрічав, а от Іванів предостатньо.

Ще 1 листопада відзначається День усіх святих і Міжнародний день веганів (вегани є строгими вегетаріанцями, вони не тільки виключають зі свого раціону м’ясо і рибу, а й будь-які інші продукти тваринного походження). Де у нас такі є, не знаю. Не зустрічав.

А ще1918 року українці під проводом сотника (за іншими даними отамана, тобто майора)  Дмитра Вітовського взяли владу у Львові і проголосили Західноукраїнську Народну Республіку (ЗУНР). А 1927 року засновано футбольний клуб «Динамо» (Київ).

Автор
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)

Отзывы и комментарии

Написать отзыв
Написать комментарий

Отзыв - это мнение или оценка людей, которые хотят передать опыт или впечатления другим пользователями нашего сайта с обязательной аргументацией оставленного отзыва.
 
Ваш отзыв поможет многим принять правильное решение

. Пожалуйста, используйте форму отзывов для оценок и рецензий, для вопросов и обсуждений - используйте форму комментариев, а не отзывов

Не допускается: использование ненормативной лексики, угроз или оскорблений; непосредственное сравнение с другими конкурирующими компаниями; безосновательные заявления, оскорбляющие деятельность компании и/или ее услуги; размещение ссылок на сторонние интернет-ресурсы; реклама и самореклама.

Введите email:
Ваш e-mail не будет показываться на сайте
или Авторизуйтесь , для написания отзыва
Автор
0/12
Актуальность
0/12
Изложение
0/12
Отзыв:
Загрузить фото:
Выбрать

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов. Для оценок и рецензии используйте форму отзывов

Курс валют от Obmenka.kh.ua
Покупка
Продажа
USD
26,07
26,10
EUR
30,95
31,07
RUB
0,415
0,418