У Харкові День Героїв відзначили урочистою Академією

23 травня в Україні з моменту здобуття Незалежності святкується День Героїв - свято. під час якого вшановуються українські звитяжці, які наближали цю саму незалежність.

Святкування Дня Героїв у Харкові було організовано громадськими активістами за підтримки Української Автокефальної Православної Церкви (УАПЦ) у Свято-Дмитрівському храмі.

Нагадаємо, що цей храм було побудовано і освячено 1896 року по вулиці Полтавський Шлях на оспіванній Григорієм Квіткою-Основ’яненком слободі Гончарівка. Потім за часів СРСР церкву сплюндрували і переробили на клуб, а згодом на кінотеатр "Спорт". І лише 1993 року храм було повернуто мирянам - громаді УАПЦ, яка наполегливо працює над його відбудовою.

На честь героїв за волю України архієпископом Харківським і Полтавським Ігорем (Ісіченком) було відправлено панахиду, потім за благословенням Владики Ігоря відбулася урочиста Академія під головуванням директора Харківського літературного музею Ольги Різниченко. Крім академії було розгорнуто дві книжкові виставки: одна з фондів літературного музею, інша  - із зібрань Лозівського історичного клубу, її представив історик Вячеслав Труш. Звісно, більше вразила виставка з літературного музею - закордонні видання українською мовою 1940-1950-х років, одна з книжок навіть з автографом дослідника і публіциста діаспори Дмитра Соловея, який одним з перших за кордоном підняв питання про голодомор 1933 року.

Присутнім були представлені доповіді Вячеслава Труша, Євгена Зарудного, Ніни Немировської, Ольги Різниченко і автора цих рядків.  Теми доповідей стосувалися зародження політичного руху за визволення України (Братство Тарасівців), героїчні традиції українців під час перших визвольних змагань 1917-1921 років і Другої світової війни. Окремаі доповіді Вячеслава Труша і Євгена Зарудного стосувалися історії свята - Дня Героїв і традиції шляхетності, як складової частини українського героїзму.

Автор
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)

Отзывы и комментарии

Написать отзыв
Написать комментарий

Отзыв - это мнение или оценка людей, которые хотят передать опыт или впечатления другим пользователями нашего сайта с обязательной аргументацией оставленного отзыва.
 
Ваш отзыв поможет многим принять правильное решение

. Пожалуйста, используйте форму отзывов для оценок и рецензий, для вопросов и обсуждений - используйте форму комментариев, а не отзывов

Не допускается: использование ненормативной лексики, угроз или оскорблений; непосредственное сравнение с другими конкурирующими компаниями; безосновательные заявления, оскорбляющие деятельность компании и/или ее услуги; размещение ссылок на сторонние интернет-ресурсы; реклама и самореклама.

Введите email:
Ваш e-mail не будет показываться на сайте
или Авторизуйтесь , для написания отзыва
Автор
0/12
Актуальность
0/12
Изложение
0/12
Отзыв:
Загрузить фото:
Выбрать

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов. Для оценок и рецензии используйте форму отзывов

Курс валют от Obmenka.kh.ua
Покупка
Продажа
USD
26,20
26,26
EUR
30,55
30,70
RUB
0,408
0,411