Громада Харкова за збереження Харківського лісопарку

Відкритий лист представників громади м. Харкова Президенту України Віктору Федоровичу Януковичу
ЩОДО ЗБЕРЕЖЕННЯ ХАРКІВСЬКОГО ЛІСОПАРКУ

Шановний пане Президенте,
звертаємося до Вас з проханням про збереження Харківського лісопарку - унікального лісового масиву, розташованого в межах міста Харкова. Це один з найбільших лісопарків України. Основу його становить природна діброва, окремі дуби якої досягають віку 300-400 років і є пам’ятками природи.
Харківський лісопарк - зелені легені міста Харкова, природний резервуар чистого, насиченого природними фітонцидами повітря, необхідного для здорового життя мешканців міста. Лісопарк - це улюблене місце відпочинку, занять спортом для тисяч харків'ян. Значна площа цього лісового масиву, близькість до житлових районів і зручний транспортний зв'язок з центром міста роблять його надзвичайно привабливим для масового культурно-спортивного відпочинку. Харківський лісопарк є популярним як серед молоді, так і людей старшого віку, пенсіонерів. У Лісопарку регулярно проводяться змагання з різних видів спорту серед професіоналів та любителів. Лісопарк має унікальні лижні, бігові траси, велосипедні маршрути, пішохідні доріжки, маршрути для спортивного орієнтування, галявини для гри у футбол, волейбол. У лісопарку розташована лижна база "Темп", на базі якої створено Центр олімпійської підготовки, проводяться змагання міжнародного рівня з лижних перегонів. Харківський лісопарк - це місце родинного відпочинку, рекреації, він звеселяє зір своїми мальовничими пейзажами і є необхідним для спілкування з природою, її пізнання.

Харківський лісопарк відзначається значним біологічним різноманіттям. В лісопарку розташовані дві ботанічні пам'ятки природи. На його території мешкає понад 50 видів тварин і зростає більше 30 видів рослин, занесених до Міжнародних Червоних списків (11 видів тварин), Червоної книги України та Червоних списків Харківської області. Лісопарк є місцем перебування хижих птахів, занесених до Червоних переліків міжнародного, національного та регіонального значення. Чисельність окремих видів хижих птахів настільки мала в Україні, що вони є гордістю будь-якого лісового масиву. У Лісопарку можна зустріти косуль, кабанів, зайців, білок тощо, а іноді сюди заходять лосі та олені, горностаї. У травні практично на всій території Лісопарку цвіте тюльпан дібровний, занесений до Червоної книги України, зустрічаються навіть лісові орхідеї (Червона книга України). У лісопарку є великі місця зростання барвінку малого та рясту Маршалла, занесених до Переліку видів рослин, що підлягають особливій охороні на території Харківської області. Навесні можна спостерігати синє море проліски сибірської, запашне різнотрав'я первоцвітів.
Згідно ст. 11 Закону "Про Червону книгу України", "Перебування (зростання) на певній території рідкісних і таких, що перебувають під загрозою зникнення, видів тваринного і рослинного світу, занесених до Червоної книги України, є підставою для оголошення її об'єктом природно-заповідного фонду України загальнодержавного значення ".
Згідно Положення "Про Перелік видів рослин, що підлягають особливій охороні на території Харківської області" (затверджене Рішенням ХІХ сесії Харківської обласної ради ХХІІІ скликання від 30.10.2001 р.), охорона рослин, занесених до Переліку, забезпечується шляхом:
- Збереження умов місцезростання дикорослих рослин і природних рослинних угруповань;
- Створення на територіях, де вони зростають, заповідних та інших об'єктів, що підлягають особливій охороні ...

Незважаючи на вище зазначене, і на те, що Харківський Лісопарк має статус зони зелених насаджень загального користування, його площа стрімкими темпами зменшується: великі ділянки віддаються у приватну власність, відокремлюються парканами та забудовуються. При цьому ігнорується екологічна, історична та наукова цінність лісового масиву, порушуються норми природоохоронного, лісового, земельного законодавства, погіршується стан навколишнього середовища і знижується якість життя харків'ян. За останні кілька років площа лісопарку скоротилася майже втричі.

Ми, громадяни м. Харкова, дуже стурбовані долею нашого улюбленого місця відпочинку та чудового куточка природи, і наполягаємо на наступному:

1. Зупинити рішення з землевідведення на території лісопарку.
2. Провести ревізію законності відведення земель на даній території.
3. Встановити межі лісопаркової зони м. Харкова на основі планово-картографічних матеріалів лісовпорядкування лісопаркового господарства м. Харкова.
4. Надати Харківському лісопарку статус об`єкта природно-заповідного фонду.


Перелік представників Харківської громади, які підписали звернення:

Академік НАН України, док.ф.м.н. Бакай О. С.
Академік НАН України, док.ф.м.н. Зеленський В. Ф.
Академік НАН України, док.ф.м.н. Шульга М. Ф.
Академік НАН України, док.ф.м.н. Пелетминський С. В.
Академік НАН України, док.т.н., заслужений діяч науки і техніки України,
МС з альпінізму, заслужений тренер України Мацевитий Ю. М.
Академік РАЕН, к.т.н. Кашуба О. І.
Член-кор. НАН України, док.ф.м.н. Степанов К. М.
Член-кор. НАН України, док.ф.м.н. Довбня А. М.
Член-кор. НАН України, док.ф.м.н. Слюсаренко Ю. В.
Док. ф.м.н. Ранюк Ю. М.
Док. ф.м.н. Гаркуша І. Є.
Док. ф.м.н. Войценя В. С.
Док. ф.м.н. Чечкін В. В.
Док. ф.м.н. Пархоменко О. О.
Док. ф.м.н. Хороших В. М.
Док. ф.м.н. Гугля О. Г.
Док. ф.м.н. Шевченко М. Г.
Док. ф.м.н., заслужений діяч науки і техніки України Сорокін П. В.
Док. ф.м.н. Оніщенко І. М.
Док. ф.м.н., МС з греблі Купленніков Е. Л.
Док. ф.м.н., Голова Харківського обласного осередку ВГО "Спілка любителів лижних перегонів України" Туркін А. А.
Док.т.н. Юферов В. Б.
Док.т.н. Лавриненко С. Д.
Док.т.н. Лонін Ю. Ф.
Член-кор. АН з прикладної радіоелектроніки, к.т.н., МС з спортивного туризму, заслужений мандрівник Росії Боріскін В. М.
Док. біол.н. Жмурко В. В.
Док. біол.н. Каліман П. А.
Док. біол.н. Князєва М. В.
Док. біол.н. Токарський В. А.
Док. біол.н. Шкорбатов Ю. Г.
Док. біол.н. Божков А. І.
Док. біол.н. Бондаренко В. А.
Док.філос.н., канд.біол.н. Чешко В. Ф.
Док.хім.н. Орлов В. Д.
Док.хім.н., КМС з альпінізму Крамаренко В. Ю.
Док.мед.н. Мітелева З. М.
Док.мед.н. Тяжелов О. А.
Почесний МС СРСР з альпінізму Козявкін В. В.
МС з альпінізму, к.ф.м.н. Овчаренко В. Д.
МС з туризму, заслужений мандрівник Росії Надененко В. Л.
МС з туризму, КМС з альпінізму та лижних перегонів,
тренер, інструктор Червяков А. Т.
МС з орієнтування Грушко Г. О.
Художник- реставратор, член Нац. Спілки художників України Шуліка В. В.
Художник-реставратор Лапузіна В. А.
Художник-реставратор Берестюк Н. В.
Художник Семеніхін В. Ф.
Письменниця Сімона Вілар (Н. Гавриленко)
Письменник Свержин В. І.
Письменник Громов Д.
Письменник Ладиженський О.
та інші громадяни

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Автор
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Комментарии

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов

Новости компаний
Novinki.top предлагает топ-4 необходимых вещей для школы, которые можно заказать в один клик и не нервничать у прилавков магазинов. 1. Рюкзак Bobby. Это рюкзак нового поколения с защитой от намокания и карманников. Он имеет систему распределения веса, что является идеальным вариантом для современного школьника.Многослойные стенки уберегут ценные вещи от воришек, падений и увеличат срок эксплуатации самого важного аксессуара для школы.Bobby Compact смогут г...
Общество
23 и 24 августа в Харькове и области состоится около 72 праздничных мероприятий по случаю Дня освобождения Харькова, Государственного Флага и независимости Украины. Ожидается, что 23 августа участие в мероприятиях примут около 75 000 граждан, сообщили в пресс-службе Нацполиции в Харьковской области. Охрану безопасности и порядка будут обеспечивать 600 сотрудников Нацполиции и 200 военнослужащих Нацгвардии. К патрулированию центральной части города будут пр...
Криминал
Мужчина пытался отправить девушек в Камбоджу заниматься проституцией. Прокуратура направила в Ленинский районный суд Харькова обвинительный акт в отношении сумчанина, который пытался отправить харьковчанок за границу в секс-рабство, сообщили в пресс-службе прокуратуры Харьковской области. 25-летнего мужчину задержали в конце мая этого года возле ЮЖД.  Досудебным расследованием установлено, что подозреваемый, действуя по предварительному сговору с жителем К...
Общество
Памятник планируют открыть в 2019 году ко Дню Независимости Украины. Монумент будет находиться в сквере по ул. Молочной, сообщили в пресс-службе ХОГА. «В ближайшее время вопрос о выделении из областного бюджета необходимых средств будет рассмотрен и, по моим данным, в октябре 2018-го начнется его строительство», - сказал директор Департамента оборонной, мобилизационной работы и взаимодействия с правоохранительными органами ХОГА Алексей Максимов. Главный ар...
Новости компаний
Поп-арт портрет самый оригинальный подарок года по версии Look International Как это работает? Выбираете 3 портретных фото -> Отсылаете заявку -> Получаете 2-3 варианта эскиза -> Выбираете лучший -> Забираете портрет и удивляете счастливчика! Самые низкие цены по Украине! У нас часто заказывают портреты в стиле поп-арт для вторых половинок. Живая, позитивная, яркая фотография — хорошая основа будущего эскиза! Поп-арт картина - отличный вариант для тех, кто...
Общество
Корью в Харькове заболели 420 человек. Корь в Харькове подхватили 198 детей и 222 взрослых. Такую информацию на 21 августа 2018 года рассказали в пресс-службе Харьковского обллабцентра. Наибольшее число заболевших корью зафиксировали среди безработных и медиков. В тему: В Харькове увеличилось количество больных корью. Среди больных — 158 харьковчан. Также корь подтвердили у жителей 16 районов области. «Дети болеют в основном от 5 до 9 лет. Среди них болез...
Происшествия
В квартире на первом этаже огонь повредил домашние вещи и мебель. Спасателей на улицу Южнопроектную, 18 вызвали 21 августа в 2.31. Им сообщили, что из окна квартиры на первом этаже пятиэтажки идет дым, рассказали в пресс-службе ГСЧС в Харьковской области. В квартире, откуда шел огонь, нашли тело хозяйки. Ей было почти 90 лет. В помещение спасатели попали через окно. В тему: Харьковчанин из-за сигареты сгорел в собственном доме. Пожар полностью погасили в...
Политические новости
Украина нуждается в компромиссных решениях, которые бы объединили страну и примирили ее с соседями. Без компромиссов Украину ожидает лишь углубление политического кризиса. Об этом в эфире телеканала NewsOne говорил глава партии «Основа» Андрей Николаенко. «Стране нужен компромисс по пяти ключевым темам: между человеком и властью – ради справедливости, между Востоком и Западом – ради единства, между центром и регионами – ради развития, компромисс с соседним...
Промо
Харьков – это современный город, который дает дорогу в жизнь миллионам молодых украинцев. Но, кроме образования, очень важным фактором является владение иностранными языками, ведь именно они и дают билет в счастливое будущее для представителей многих современных профессий и простых туристов. Принятие безвизового режима и возможность выехать на отдых в другие страны не освобождает граждан Украины от изучения иностранного языка. Потому что владение государст...
Курс валют от Obmenka.kh.ua
Покупка
Продажа
USD
27,91
27,98
EUR
31,94
32,15
RUB
0,41
0,412