Громада Харкова за збереження Харківського лісопарку

Відкритий лист представників громади м. Харкова Президенту України Віктору Федоровичу Януковичу
ЩОДО ЗБЕРЕЖЕННЯ ХАРКІВСЬКОГО ЛІСОПАРКУ

Шановний пане Президенте,
звертаємося до Вас з проханням про збереження Харківського лісопарку - унікального лісового масиву, розташованого в межах міста Харкова. Це один з найбільших лісопарків України. Основу його становить природна діброва, окремі дуби якої досягають віку 300-400 років і є пам’ятками природи.
Харківський лісопарк - зелені легені міста Харкова, природний резервуар чистого, насиченого природними фітонцидами повітря, необхідного для здорового життя мешканців міста. Лісопарк - це улюблене місце відпочинку, занять спортом для тисяч харків'ян. Значна площа цього лісового масиву, близькість до житлових районів і зручний транспортний зв'язок з центром міста роблять його надзвичайно привабливим для масового культурно-спортивного відпочинку. Харківський лісопарк є популярним як серед молоді, так і людей старшого віку, пенсіонерів. У Лісопарку регулярно проводяться змагання з різних видів спорту серед професіоналів та любителів. Лісопарк має унікальні лижні, бігові траси, велосипедні маршрути, пішохідні доріжки, маршрути для спортивного орієнтування, галявини для гри у футбол, волейбол. У лісопарку розташована лижна база "Темп", на базі якої створено Центр олімпійської підготовки, проводяться змагання міжнародного рівня з лижних перегонів. Харківський лісопарк - це місце родинного відпочинку, рекреації, він звеселяє зір своїми мальовничими пейзажами і є необхідним для спілкування з природою, її пізнання.

Харківський лісопарк відзначається значним біологічним різноманіттям. В лісопарку розташовані дві ботанічні пам'ятки природи. На його території мешкає понад 50 видів тварин і зростає більше 30 видів рослин, занесених до Міжнародних Червоних списків (11 видів тварин), Червоної книги України та Червоних списків Харківської області. Лісопарк є місцем перебування хижих птахів, занесених до Червоних переліків міжнародного, національного та регіонального значення. Чисельність окремих видів хижих птахів настільки мала в Україні, що вони є гордістю будь-якого лісового масиву. У Лісопарку можна зустріти косуль, кабанів, зайців, білок тощо, а іноді сюди заходять лосі та олені, горностаї. У травні практично на всій території Лісопарку цвіте тюльпан дібровний, занесений до Червоної книги України, зустрічаються навіть лісові орхідеї (Червона книга України). У лісопарку є великі місця зростання барвінку малого та рясту Маршалла, занесених до Переліку видів рослин, що підлягають особливій охороні на території Харківської області. Навесні можна спостерігати синє море проліски сибірської, запашне різнотрав'я первоцвітів.
Згідно ст. 11 Закону "Про Червону книгу України", "Перебування (зростання) на певній території рідкісних і таких, що перебувають під загрозою зникнення, видів тваринного і рослинного світу, занесених до Червоної книги України, є підставою для оголошення її об'єктом природно-заповідного фонду України загальнодержавного значення ".
Згідно Положення "Про Перелік видів рослин, що підлягають особливій охороні на території Харківської області" (затверджене Рішенням ХІХ сесії Харківської обласної ради ХХІІІ скликання від 30.10.2001 р.), охорона рослин, занесених до Переліку, забезпечується шляхом:
- Збереження умов місцезростання дикорослих рослин і природних рослинних угруповань;
- Створення на територіях, де вони зростають, заповідних та інших об'єктів, що підлягають особливій охороні ...

Незважаючи на вище зазначене, і на те, що Харківський Лісопарк має статус зони зелених насаджень загального користування, його площа стрімкими темпами зменшується: великі ділянки віддаються у приватну власність, відокремлюються парканами та забудовуються. При цьому ігнорується екологічна, історична та наукова цінність лісового масиву, порушуються норми природоохоронного, лісового, земельного законодавства, погіршується стан навколишнього середовища і знижується якість життя харків'ян. За останні кілька років площа лісопарку скоротилася майже втричі.

Ми, громадяни м. Харкова, дуже стурбовані долею нашого улюбленого місця відпочинку та чудового куточка природи, і наполягаємо на наступному:

1. Зупинити рішення з землевідведення на території лісопарку.
2. Провести ревізію законності відведення земель на даній території.
3. Встановити межі лісопаркової зони м. Харкова на основі планово-картографічних матеріалів лісовпорядкування лісопаркового господарства м. Харкова.
4. Надати Харківському лісопарку статус об`єкта природно-заповідного фонду.


Перелік представників Харківської громади, які підписали звернення:

Академік НАН України, док.ф.м.н. Бакай О. С.
Академік НАН України, док.ф.м.н. Зеленський В. Ф.
Академік НАН України, док.ф.м.н. Шульга М. Ф.
Академік НАН України, док.ф.м.н. Пелетминський С. В.
Академік НАН України, док.т.н., заслужений діяч науки і техніки України,
МС з альпінізму, заслужений тренер України Мацевитий Ю. М.
Академік РАЕН, к.т.н. Кашуба О. І.
Член-кор. НАН України, док.ф.м.н. Степанов К. М.
Член-кор. НАН України, док.ф.м.н. Довбня А. М.
Член-кор. НАН України, док.ф.м.н. Слюсаренко Ю. В.
Док. ф.м.н. Ранюк Ю. М.
Док. ф.м.н. Гаркуша І. Є.
Док. ф.м.н. Войценя В. С.
Док. ф.м.н. Чечкін В. В.
Док. ф.м.н. Пархоменко О. О.
Док. ф.м.н. Хороших В. М.
Док. ф.м.н. Гугля О. Г.
Док. ф.м.н. Шевченко М. Г.
Док. ф.м.н., заслужений діяч науки і техніки України Сорокін П. В.
Док. ф.м.н. Оніщенко І. М.
Док. ф.м.н., МС з греблі Купленніков Е. Л.
Док. ф.м.н., Голова Харківського обласного осередку ВГО "Спілка любителів лижних перегонів України" Туркін А. А.
Док.т.н. Юферов В. Б.
Док.т.н. Лавриненко С. Д.
Док.т.н. Лонін Ю. Ф.
Член-кор. АН з прикладної радіоелектроніки, к.т.н., МС з спортивного туризму, заслужений мандрівник Росії Боріскін В. М.
Док. біол.н. Жмурко В. В.
Док. біол.н. Каліман П. А.
Док. біол.н. Князєва М. В.
Док. біол.н. Токарський В. А.
Док. біол.н. Шкорбатов Ю. Г.
Док. біол.н. Божков А. І.
Док. біол.н. Бондаренко В. А.
Док.філос.н., канд.біол.н. Чешко В. Ф.
Док.хім.н. Орлов В. Д.
Док.хім.н., КМС з альпінізму Крамаренко В. Ю.
Док.мед.н. Мітелева З. М.
Док.мед.н. Тяжелов О. А.
Почесний МС СРСР з альпінізму Козявкін В. В.
МС з альпінізму, к.ф.м.н. Овчаренко В. Д.
МС з туризму, заслужений мандрівник Росії Надененко В. Л.
МС з туризму, КМС з альпінізму та лижних перегонів,
тренер, інструктор Червяков А. Т.
МС з орієнтування Грушко Г. О.
Художник- реставратор, член Нац. Спілки художників України Шуліка В. В.
Художник-реставратор Лапузіна В. А.
Художник-реставратор Берестюк Н. В.
Художник Семеніхін В. Ф.
Письменниця Сімона Вілар (Н. Гавриленко)
Письменник Свержин В. І.
Письменник Громов Д.
Письменник Ладиженський О.
та інші громадяни

Автор
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)

Отзывы и комментарии

Написать отзыв
Написать комментарий

Отзыв - это мнение или оценка людей, которые хотят передать опыт или впечатления другим пользователями нашего сайта с обязательной аргументацией оставленного отзыва.
 
Ваш отзыв поможет многим принять правильное решение

. Пожалуйста, используйте форму отзывов для оценок и рецензий, для вопросов и обсуждений - используйте форму комментариев, а не отзывов

Не допускается: использование ненормативной лексики, угроз или оскорблений; непосредственное сравнение с другими конкурирующими компаниями; безосновательные заявления, оскорбляющие деятельность компании и/или ее услуги; размещение ссылок на сторонние интернет-ресурсы; реклама и самореклама.

Введите email:
Ваш e-mail не будет показываться на сайте
или Авторизуйтесь , для написания отзыва
Автор
0/12
Актуальность
0/12
Изложение
0/12
Отзыв:
Загрузить фото:
Выбрать

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов. Для оценок и рецензии используйте форму отзывов

Курс валют от Obmenka.kh.ua
Покупка
Продажа
USD
26,20
26,26
EUR
30,55
30,70
RUB
0,408
0,411