Олег Коцарев та Леонід і Сашко Ушкалови презентують в Харкові нові видання

Молоді, проте знані читацькому загалу письменники Сашко Ушкалов і Олег Коцарев разом з відомим літературознавцем Леонідом Ушкаловим (для тих, хто не в курсі - батьком Сашка) презентують 29 квітня у Харківському літературному музеї (вул. Фрунзе, 6) нові книжки київського видавництва "Смолоскип".

Серед книжок, які будуть представлені харків’янам і гостям міста, дві безпосередньо стосуються Харкова. Це збірка документів "Архів розстріляного відродження: матеріали архівно-слідчих справ українських письменників 1920-1930-х років" та енциклопедичний довідник "Рух Опору в Україні: 1960–1990".

Перша книга розповість про те, як стрімкий злет української літератури часів непу (а більша частина письменників жила тоді у столиці радянської України Харкові) було фактично перетворено у небуття радянськими каральними органами, що дало привід літературознавцю Юрію Лавріненку назвати цей процес "розстріляним відродженням". Саме слідчі дії каральних органів ГПУ (російська абревіатура) проти українських письменників лягли в основу цієї книги. Нагадаю, що ГПУ УСРР (так тоді писалася назва України під комуністичним режимом) знаходилося в тому самому будинку, де зараз знаходиться ГУМВС України в Харківській області на розі вулиць Раднаркомівської та Чернишевського, а жертвами ГПУ-НКВД стали в 20-30 роки минулого століття більше 500 українських письменників.

Друга книга розповідає про опір українців комуністичному тоталітаризму під час брежнєвщини. Одним з центрів Опору бів Харків, а імена його керівників Степана Сапеляка і Генріха Алтуняна міцно закарбувались в історії незламної України.

Нагадаємо, що видавництво "Смолоскип" було засноване інженером-хіміком Осипом Зінкевичем у Балтіморі (США) ще 1967 року. Воно ставило за мету інформувати вільний світ про боротьбу українців за Незалежність - перевидавало самвидавні матеріали українських дисидентів, збірки документів Опору і твори заборонених в УРСР письменників. Воно носить ім’я видатного поета-шістдесятника Василя Симоненка. З 1993 року видавництво працює в Україні і давно набуло своїх прихильників.

Автор
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)

Отзывы и комментарии

Написать отзыв
Написать комментарий

Отзыв - это мнение или оценка людей, которые хотят передать опыт или впечатления другим пользователями нашего сайта с обязательной аргументацией оставленного отзыва.
 
Ваш отзыв поможет многим принять правильное решение

. Пожалуйста, используйте форму отзывов для оценок и рецензий, для вопросов и обсуждений - используйте форму комментариев, а не отзывов

Не допускается: использование ненормативной лексики, угроз или оскорблений; непосредственное сравнение с другими конкурирующими компаниями; безосновательные заявления, оскорбляющие деятельность компании и/или ее услуги; размещение ссылок на сторонние интернет-ресурсы; реклама и самореклама.

Введите email:
Ваш e-mail не будет показываться на сайте
или Авторизуйтесь , для написания отзыва
Автор
0/12
Актуальность
0/12
Изложение
0/12
Отзыв:
Загрузить фото:
Выбрать

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов. Для оценок и рецензии используйте форму отзывов

Курс валют от Obmenka.kh.ua
Покупка
Продажа
USD
26,15
26,22
EUR
30,60
30,82
RUB
0,413
0,415