Юрію Шевельову відкриють у Харкові меморіальну дошку

Меморіальну дошку на честь видатного харків’янина, мовознавця і літературознавця зі світовим іменем Юрія Шевельова планується відкрити 12 квітня 2012 року на 10-ту річницю його смерті. Про це йшлося на круглому столі  "Юрій Шевельов в Україні та світі", який відбувся вчора у книгарні "Є".

Круглий стіл організували поборники незнищенного українського слова культурно-мовний клуб "Апостроф" - земляки самого Юрія Шевельова.

Присутні різних вікових категорій уважно вислухали доповідь Олени Денисенко "Подорожні записки Юрія Шевельова". А потім розмова непомітно перейшла до постаті самого Шевельова, якого навіть земляки погано знають, проте він добре знаний у науковому світі. На жаль, тут спрацювала давня, проте чомусь і досі справедлива істина "Нема пророків у своїй вітчизні".

Модератор круглого столу Вікторія Склярова та експерт Сергій Вакуленко згадали про ініціативу харківської громадськості встановити меморіальну дошку Юрію Шевельову на будинку, де він виріс. для цього вже є ініціативна група. Щоби виготовити дошку, за словами Сергія Вакуленка, потрібно 5-15 тисяч грн. Допомоги від харківської влади чекати скоріше за все, не приходиться. Тому залишається добре відомий ще за часів царату спосіб вирішення подібних питань: пустити шапку по колу, тобто зібрати необхідні кошти громадою. Причому, як зазначили присутні, досвід вже є - 15 квітня силами громадськості було відкрито меморіальну дошку знаному художнику і етнографу Порфирію Мартиновичу на будинку по Московському проспекті.

Це і було оприлюднено на круглому столі. Вікторія Склярова зауважила, що дошку планується відкрити 12 квітня 2012 року на 10-ту річницю відходу у вічність Юрія Шевельова.

Бажаючим також було роздано деякі статті Юрія Шевельова, зокрема "Четвертий Харків".

Нагадаємо, що видатний вчений української діаспори Юрій Шевельов (Шерех) народився 1908 року в Харкові і жив на Римарській вулиці. Викладав протягом 11 років в університеті (зараз ХНУ ім. Василя Каразіна), серед його учнів - письменники Олесь Гончар і Дмитро Нитченко (Австралія).

Автор
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)

Отзывы и комментарии

Написать отзыв
Написать комментарий

Отзыв - это мнение или оценка людей, которые хотят передать опыт или впечатления другим пользователями нашего сайта с обязательной аргументацией оставленного отзыва.
 
Ваш отзыв поможет многим принять правильное решение

. Пожалуйста, используйте форму отзывов для оценок и рецензий, для вопросов и обсуждений - используйте форму комментариев, а не отзывов

Не допускается: использование ненормативной лексики, угроз или оскорблений; непосредственное сравнение с другими конкурирующими компаниями; безосновательные заявления, оскорбляющие деятельность компании и/или ее услуги; размещение ссылок на сторонние интернет-ресурсы; реклама и самореклама.

Введите email:
Ваш e-mail не будет показываться на сайте
или Авторизуйтесь , для написания отзыва
Автор
0/12
Актуальность
0/12
Изложение
0/12
Отзыв:
Загрузить фото:
Выбрать

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов. Для оценок и рецензии используйте форму отзывов

Курс валют от Obmenka.kh.ua
Покупка
Продажа
USD
26,28
26,35
EUR
30,70
30,83
RUB
0,412
0,414