
На "швидкій" - до Румунії: масштабну схему втечі ухилянтів викрили на Харківщині, - ВІДЕО

На Харківщини викрили масштабний канал втечі чоловіків за кордон та затримали організатора схеми.
На Харківщині викрили масштабну схему незаконного переправлення чоловіків призовного віку через державний кордон України, повідомили у Харківській обласній прокуратурі.
За даними слідства, харківʼянин у телефонних розмовах запевняв потенційних «клієнтів», що жодна легальна підстава для перетину кордону не працює, оскільки прикордонники нібито «всіх розвертають без пояснень». Водночас пропонував альтернативу — незаконний виїзд до країн ЄС за 10 тисяч доларів США з особи.
Фігурант зазначав, що працює не сам, а у зв’язці з іншою особою, яка координує дії з-за кордону. Від охочих виїхати вимагалася передплата, яку треба було сплатити у криптовалюті або готівкою в Харкові.
Організатор пропонував «знижки» у разі групового виїзду — по 1000 доларів США з кожного учасника. Загальна вартість переправлення п’яти осіб складала 45 тисяч доларів США. Частина коштів мала бути сплачена в Харкові, решта — безпосередньо перед незаконним перетином кордону «довіреним особам» у Львові.
Увага наголошувалась на повній конфіденційності: видаленні всіх листувань, контактів, історії дзвінків.
Потенційним «клієнтам» пояснювали, що вони мають дістатися до Львова, де їх зустрінуть «перевірені люди», заселять до готелю, а потім організують супровід до місця переправлення. Один із епізодів включав навіть деталь, що чоловік з попередньої групи їхав у багажнику авто.

Через труднощі з криптовалютними транзакціями організатор сказав клієнту, що треба передати 30 тисяч доларів США готівкою йому в Харкові. Фігурант отримав від нього цю суму за організацію незаконного виїзду групи з п’яти чоловіків. Передача грошей відбулася у припаркованому автомобілі, за кермом якого перебував родич фігуранта.
Правоохоронці затримали організатора, встановлюються особи, які вже могли незаконно залишити територію України через дану схему, а також інші причетні до її організації.
Окрема увага приділяється питанню, чи могли фігуранти мати звʼязки з представниками правоохоронних чи контролюючих органів.
54-річному чоловіку повідомили про підозру в організації незаконного переправлення осіб через державний кордон України, керівництві такими діями та сприянні їх вчиненню порадами й вказівками, вчинених щодо кількох осіб, за попередньою змовою групою осіб та з корисливих мотивів (ч. 3 ст. 332 КК України).
Коментарі