Що варто знати про каву без кофеїну
Чашка кави за сніданком, на роботі чи прогулянці – це вже не лише заряд бадьорості, а справжній ритуал. Але підвищений рівень стресу послаблює серцево-судинну систему. Через це лікарі рекомендують зменшити споживання кофеїну: у формі традиційного напою, таблеток та інших видів. Але відмовлятися від улюбленого смаку не обов'язково. Достатньо перейти на каву без кофеїну . Різницю в смакових якостях відрізнить хіба що справжній знавець. Варто хоча б раз спробувати та зрозуміти, чи підходить вам такий варіант.
Смак, аромат та технологія виробництва
Кава без кофеїну, або decaf, виготовляється з тих же зерен, що й класичний міцний напій. Смак та аромат, залежно від сорту та країни виробництва, зберігаються. Проте насиченість помітно знижується. Тому такий варіант найбільше підходить для машинного приготування кави з подальшим додаванням молока. Кофеїн видаляється із зерен за допомогою однієї з трьох технологій:
- Вимочується у воді. Зерна ще зеленими вимочують у воді та обробляють парою (близько 10 годин) із спеціальними розчинниками. Коли розчинник зв'язується з кофеїном, залишається випарувати цю суміш із рідини.
- Непрямий метод. Зелену каву замочують у гарячій воді, з якої потім видаляють кофеїн. Потім повторюють процедуру до 10 разів.
- Швейцарський метод. Ще один варіант з вимочуванням, але як розчинник кофеїну використовується вугільний фільтр.
- Очищення діоксидом вуглецю під тиском. Сама технологія виробництва є досить дорогою, тому використовується переважно корпораціями, які постачають каву у великі супермаркети.
Кожен виробник вказує, яку декаф-технологію він використовує.
Які напої найкраще спробувати на зернах decaf
Оскільки смак кави стає менш насиченим, для альтернативних методів заварювання та капінгів цей варіант не найвдаліший. А ось для молочних кавових напоїв – латте, капучино, флетвайту – він підійде найкраще. Також це чудова основа для молочних коктейлів та холодних напоїв на основі кави: айс-латте, еспресо-тоніка, напоїв з кавою, льодом та солодким сиропами. Можна додавати не тільки підігріте збите молоко, а й холодне коров'яче або рослинне. Також використовуються вершки різної жирності, свіжий апельсиновий або ягідний сік. У деяких інтернет-магазинах можна замовити навіть невеликі упаковки із зерном (цілісним або меленим). Такі пробники доступні і у великих мережевих супермаркетах. Величезними упаковками зерна і капсули вигідніше замовляти на маркетплейсах на кшталт маркету корисних штук MAUDAU . До того ж, там часто бувають акції — улюблені продукти можна купити за гарною ціною.