Історія

Ідея проведення творчої резиденції в ЄрміловЦентрі з’явилася минулого літа під час, коли Роман Мінін працював над створенням монументального 4-х метрового лайтбоксу «Награда за молчание», а зробив персональній виставковий проект Transformatka, який став одним з найкращих проектів ЄрміловЦентру. Тоді ми і замислися над ідеєю, коли митці можуть протягом деякого часу працювати безпосередньо в просторі центру, обмінюватися думками, спілкуватися, самопрезентуватися і втілювати будь-які ідеї.

Сучасність

АРТ-резиденція «Коло спілкування» - це інтеграція галицьких художників у харківське мистецьке середовище для створення спільного кола знайомства, налагодження контактів, проведення досліджень та роботи над спільними проектами.

Сьогодні все частіше виникають питання, що відбувається з ідентичністю особистості в сучасному інформаційному світі, і потрібно зрозуміти яким чином світ, наше оточення, соціальне, культурне середовище впливає на нас, добудовує та розширює простір нашого Я. Маємо сьогодні не лише епоху глобалізації, а й епоху транстемпоральності. Наша самоідентифікація/ідентичність – ефект транстемпоральності: особистість/людина певним чином впливає на майбутнє своєю присутністю в теперішньому. Відбувається деяка симфонізація часів, синхронізація просторів існування, де і реалізуються процеси саморозвитку.

Саме спілкування, пошук перетинань, точок дотику та спільних/різних поглядів, тривале обговорення основної ідеї проекту та його структурної реалізації дозволили митцям з Галичини та Харкова створити цікавий виставковий проект.

Робочий процес створив не тільки творчу атмосферу, але й сформував концептуальну формулу проекту. Слово «коло» трансформувалося у слово «капсула», а від нього народилася низка асоціацій та змістів. Капсула – це захист від зовнішніх факторів, це оболонка, за якою ми ховаємось, але одночасно це пастка. Наше існування у капсулах мови, країни, часу не завжди захищає нас. Дуже часто пошук ідентичності призводить до замикання у собі та відштовхування всього чужого. Тобто капсула із захисного покриття нашої унікальності перетворюється на її труну.

Особливо це стосується чутливого світу митців, що багато часу та енергії на конструювання своєї позиції щодо зовнішнього світу. Для них можливість контакту з іншими мікро- та макросвітами є викликом. Співпраця з іншими спонукає митця залишити свою зону комфорту, що робить його вразливим, але дає змогу отримати новий досвід. Це нелегкий вибір, капсула стримує митця, примушуючи залишатися на апробованих позиціях. Крок за її кордони загрожує фантомними втратами та травмами, тому художник має вирішити: нове (невідоме, цікаве) чи своє (звичне, передбачуване). Внутрішня напруга ситуації робить капсулу ще міцніше, хоча достатньо відмовитися від уявних меж, і напруга зникає. Відчуття спокою та абстрактні висновки з цього досвіду спілкування – це загальний образ нового проекту, його структурна та візуальна модель.

До участі в програмі арт-резиденції в ЄрміловЦентрі залучилась художниця з Великобританії Джин Хі Парк. Вона приїхала до Харкова як одна з переможців українсько –британської програми мистецьких резиденції SWAP за підтримки Британської Ради в Україні.

Учасники проекту: Тереза Барабаш (Львів), Михайло Барабаш (Львів), Артем Волокітін (Харків), Валерій Губенін (Львів), Костянтин  Зоркін (Харків), Віталій Кохан (Харків), Тетяна Малиновська (Харків), Роман Мінін (Харків), Оксана Солоп (Харків), Ганна Шумська (Львів), Олексій Яловега (Харків), Джин Хі Парк (Великобританія).

Координатори резиденції: Наталія Іванова, Наталія Космолінська.

Куратор проекту: Наталія Іванова

Менеджери проекту: Анна Кравченко, Анастасія Сумцова.