Кобзар під пресом

З 10 березня у Літмузеї експонуються «Кобзарі» Т. Шевченка із зібрання харківського колекціонера Вадима Дмитровича Кирилишина, яке торік подарували музеєві.
Найбільша частина колекції − радянські видання, які цікаві тим, що містять симптоматичні пропуски творів у порівнянні з дореволюційними. У них уже не друкували такі твори як «Суботів», «Чигирине, Чигирине…», «Розрита могила», поему «Великий льох».
Причина вилучення - ідеологічна: радянське літературознавство створювало такий образ Шевченка та його творчості, який різко контрастував із такими творами.
На прикладі видань від 1930-х до 1990-х років можна прослідкувати ідеологічні зміни у ставленні до Шевченка під впливом Компартії.
Наслідком таких ідеологічних презентацій у радянські часи стало те, що знайомство публіки з поетом перетворилося на культ, і читачі втрачали живий інтерес до його реальної творчості.
Глибше з’ясувати ці та інші аспекти творчості Тараса Шевчека можна на спеціальних лекціях у Літмузеї: «Як з’явився культ Шевченка: дореволюційний, радянський, націоналістичний та сьогоднішній шаблони» та «Зв’язки Шевченка з слобожанами (Г. Сковорода, Г. Квітка-Основ’яненко, П. Гулак-Артемовський)».

(057) 706-25-79 (для довідок і замовлень екскурсій)

Впечатления
(0 оценок)
Обслуживание
(0 оценок)
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Рецензия

Отзыв - это мнение или оценка людей, которые хотят передать опыт или впечатления другим пользователями нашего сайта с обязательной аргументацией оставленного отзыва.
 
Ваш отзыв поможет многим принять правильное решение

. Пожалуйста, используйте форму отзывов для оценок и рецензий, для вопросов и обсуждений - используйте форму комментариев, а не отзывов

Не допускается : использование ненормативной лексики, угроз или оскорблений; непосредственное сравнение с другими конкурирующими компаниями; безосновательные заявления, оскорбляющие деятельность компании и/или ее услуги; размещение ссылок на сторонние интернет-ресурсы; реклама и самореклама.

Введите email:
Ваш e-mail не будет показываться на сайте
или Авторизуйтесь , для написания отзыва
Впечатления
0/12
Обслуживание
0/12
Отзыв:

Загрузить фото:
Выбрать
Афиша
Показать
Теги
Показать
Ответственный за раздел
Евгения
Skype: live:content.citysites