Книгарня «Є» та Чеський центр у Києві запрошують на перегляд фільму Віталія Манського «Труба» (Roura) (2013), який відбудеться 2 червня в рамках «ЧЕських ЧЕтвергів» у мережі книгарень «Є». Початок – о 18.30. Фільм буде показано мовою оригіналу з українськими субтитрами.

Фільм «Труба» був відзначений у конкурсній програмі документальних фільмів Міжнародного кінофестивалю в Карлових Варах як найкращий документальний фільм тривалістю більше 30 хвилин, а за рік до цього представлений на фестивалі Docu Talents from the East. Стрічка показує буденне життя людей, які мешкають поблизу газового трубопроводу, що веде із сибірського Уренгоя до українського Ужгорода і є одним із головних шляхів російського транспортування газу. Газові питання у фільмі не є основними – це швидше драматургічна нитка, що пронизує основу. Фільми Віталія Манського особливі тим, що сповнені образності, глибини та аналізу, і «Труба» – не виняток.  Невипадково в картині є дві сцени поховання. Герої цих сцен – антиподи: один цілий день вигризає замерзлу землю  для ями, потім має на тракторі везти труп мами на поховання, другий приїжджає  в мармуровий палац, слухає орган і загалом навіть не проронить сльози над тілом померлого. Це зовсім різні люди, у них різні погляди на життя.

«Я сказав би так: за всього мого бажання, аби Росія розвивалася в напрямку європейських цінностей, і фільм, і зйомки фільму, і мої особисті спостереження протягом зйомок говорять про те, що між Росією та Європою існують фундаментальні відмінності. До речі, ці відмінності існують і між Росією та Україною», – сказав Віталій Манський в інтерв’ю часопису «Український тиждень».

Адреса книгарні «Є»:
вул. Сумська, 3,
метро «Історичний музей».
Справки по тел.: (057) 731-59-49.