у Центрі сучасного мистецтва «ЄрміловЦентр» буде відкрито експозицію 170 найкращих світлин міжнародного фотоконкурсу «День-2015». Цей фотоконкурс крокує містами України вже 17-й рік. На глянці фотографій не просто історія, а перш за все особливий погляд на неї, унікальний ракурс різних фотохудожників – як дітей, так і відомих митців. Політика і війна переплетена тут з природнім людським буттям.

За роки свого існування Фотовиставка газети «День» стала не лише помітним медіа-явищем, а й фокусом уваги державних і громадських діячів. Впродовж цього часу відбулося 111 виставок у 31 місті України, кількість нагороджених фотографів сягнула 702.

«За роки свого існування фотоконкурс «Дня» став справжньою кузнею кадрів. Багатьом початківцям він дав потужній поштовх до професійного зростання, а професіоналів надихнув відкривати нові творчі горизонти. Довкола «Дня» утворилась власна фотошкола, яка об’єднала справжніх знавців своєї справи», – говорить головний редактор газети «День» Лариса Івшина.

Фотографія інтуїтивно підказує відповіді на найскладніші питання і пророчо натякає на круті повороти нашої історії. Особливо, коли мова йде про цілу епоху новітньої історії України. Знімок – це особлива мова, яка доповнює текст. Щодо останнього, то разом з фотовиставкою в Харкові відбудеться презентація публіцистичного триптиха з Бібліотеки «Дня» («Котел, або Справа без строку давності», «Я свідок - записки з окупованого Луганська»«Катастрофи і тріумф. Історії Українських героїв»). Ця презентація пройде в рамках дискусії на тему: «Новітня історія: переосмислення». Практичні поради від журналістів газети «День», яка відбудеться о 17:00, в стінах Центру.

Книги представлятимуть двоє з трьох авторів  Іван Капсамун та Валентина Торба, які до того вже об’їздили низку українських міст від Львова до Сєверодонецька, від Києва до Миколаєва. Три книги авторів «Дня» є цілісним комплексом, який аналітично підходить до висвітлення причинно-наслідкових зв’язків між подіями 90-х років і нинішньою трагедією нашої країни. Багато аспектів, які в журналістиці чомусь прийнято виносити за дужки, не помічати або навіть забувати, є ключовими для розуміння причин катастрофи сьогодення.

Нагадаємо, що Харків третє місто, яке має можливість побачити «Фотовиставку газети «День»-2015 та отримати свого роду інтелектуальну «вакцину» від впливу зовнішніх та внутрішніх ворогів. Це місто розумних професій, наприклад, інженерів та айтішників. А нині це ще й місто на передньому краї, прифронтове, яке показало свою стійкість і здатність допомагати в біді. Воно вже має своїх новітніх героїв – воїнів Олександра Якимова, Анатолія Ніколенка та багато інших, які загинули у зоні АТО, є герої і серед тих, хто рятує поранених у лікарні, підтримує переселенців, забезпечує потреби військових.

Враховуючи те, що Харків знаходиться в безпосередній близькості до палаючого вогнища війни і потенційній небезпеці, діалог з інтелектуальною елітою цього міста вкрай необхідний. «Дню» є про що розповісти харків’янам, враховуючи арсенал виданих історичних і публіцистичних книг («Бібліотека газети «День») та безліч проведених зустрічей головного редактора «Дня» Лариси Івшиної в регіонах України на тематику історії, національної ідентифікації і викликів для країни.

Будем рады видеть Вас на открытии!