Жінки і конфлікт в Україні

З метою підвищення обізнаності суспільства про ролі жінок в ході збройних конфліктів, інформування про необхідність дотримання прав людини, стимулювання активних дій, що спрямовані на подолання гендерної нерівності Музей жіночої та гендерної історії спільно з Фондом Народонаселення ООН в Україні та Українським жіночим фондом проводить в Харкові фотовиставку, яка підіймає низку актуальних та болючих для України питань: нерівноправність, насильство, війна.

Для віддання пошани в пам’ять полеглих в період з 1941-1945 років, 22 червня в Україні відзначається День скорботи і вшанування пам’яті жертв війни. Сьогоднішні події на теренах України дають підґрунтя для актуалізації та переосмислення цього дня в контексті сучасності. Українське суспільство стало відкритим до розглядання та переосмислення різних форм та аспектів своєї боротьби за свободу.

Існують традиційні уявлення про відвагу та героїзм з чоловічим обличчям, при цьому роль жінок у досягненні перемоги та миру несправедливо замовчується. Як під час 1941-1945 років, так і сьогодні, жінки беруть активну участь у конфлікті на теренах України. Виставка «Жінки і конфлікт в Україні» направлена на деконструкцію стереотипних уявлень про другорядність жінки у процесі боротьби за гідність та свободи свого народу. Представлені роботи покликані відродити справедливость по відношенню до жінки та її ролей в контексті військових дій та суспільних перетворень.

Війна не обирає своїх жертв та героїв за гендерними, віковими, соціальними та іншими ознаками. Вона входить у життя кожного, хто опинається на її шляху. Соціальна сконструйованість обумовлює те, що саме жінки в першу чергу не хочуть війни. Вони прагнуть захистити свій дім, родину, свободу, тому самовіддано приймають участь у протистоянні як в тилу, так і на передовій.  

На жаль, гендерні стереотипи в розгляданні значення жінки в військових конфліктах залишаються розповсюдженим явищем у всьому світі, і Україна тут не є винятком. Цей факт підтверджує високу потребу та важливість підвищення обізнаності щодо гендерної нерівності в Україні, а також необхідність вжити заходи для подолання цього явища.

Впечатления
(0 оценок)
Обслуживание
(0 оценок)
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Рецензия

Отзыв - это мнение или оценка людей, которые хотят передать опыт или впечатления другим пользователями нашего сайта с обязательной аргументацией оставленного отзыва.
 
Ваш отзыв поможет многим принять правильное решение

. Пожалуйста, используйте форму отзывов для оценок и рецензий, для вопросов и обсуждений - используйте форму комментариев, а не отзывов

Не допускается : использование ненормативной лексики, угроз или оскорблений; непосредственное сравнение с другими конкурирующими компаниями; безосновательные заявления, оскорбляющие деятельность компании и/или ее услуги; размещение ссылок на сторонние интернет-ресурсы; реклама и самореклама.

Введите email:
Ваш e-mail не будет показываться на сайте
или Авторизуйтесь , для написания отзыва
Впечатления
0/12
Обслуживание
0/12
Отзыв:

Загрузить фото:
Выбрать
Афиша
Показать
Теги
Показать
Ответственный за раздел
Евгения
Skype: live:content.citysites