Книга присвячена найтаємничішій групі наших птахів – совам, і містить розповіді як загалом про біологію та спосіб життя совоподібних, так і описи видів, які трапляються в Україні.

Ця книга видана в рамках проекту «Пернаті друзі», який об’єднує спеціалістів та аматорів, що займаються вивченням птахів. Учасники проекту діють виключно на громадських началах та намагаються зробити знання про птахів максимально доступними для широких верств населення.

Зараз відчувається нестача доступної та популярної літератури про природу. Наявні книжки або застарілі, або занадто дорогі, або перекладені з інших мов. Автори та видавець взяли за мету створити книгу, яка була б одночасно доступною для неспеціалістів та містила актуальну інформацію про стан та поширення представників однієї групи птахів в межах України. Книгу видано за кошт учасників проекту та їх однодумців.

Автором книги є орнітолог Єгор Яцюк, науковий співробітник Національного природного парку «Гомільшанські ліси» (Харківська область) та один з небагатьох художників-анімалістів України Ігор Землянських (м. Бориспіль, Київська область). Ініціатор серії та видавець – орнітолог-любитель Олександр Бобко (м. Бровари, Київська область). На 48 сторінках книжки міститься 70 кольорових ілюстрацій.