Цей захід відбувається в рамках святкування 200-річчя з дня народження Т. Г. Шевченка.

Один із найдавніших видів народного мистецтва петриківський декоративний розпис вже давно вийшов за межі Дніпропетровської області, де він зародився і розвивався як мистецтво мальованої хати.

Творчість родини Вакуленків відіграє значну роль у становленні та розвитку декоративного петриківського розпису. Кожен твір талановитого подружжя глибоко укорінено в традиціях національної школи, однак при цьому немає явного запозичення, скоріше, тут прямий діалог з попередниками і духовними вчителями, зокрема, відчутний вплив матері Тамари Вакуленко – Ганни Самарської, єдиної учениці та послідовниці знаменитої народної художниці України Катерини Білокур.

В експозиції можна побачити орнаментальні та сюжетні роботи, портрети видатних постатей у стилі петриківського розпису, які виконали Тамара і Олександр Вакуленки та їхні учні, серед яких, до речі, і донька – Олеся Вакуленко.

Завдяки педагогічній діяльності Тамари Вакуленко мистецтво петриківського розпису на Харківщині живе і продовжується в творчості учнів школи петриківського розпису, яка діє в Харківському обласному організаційно-методичному центрі культури і мистецтва. В експозиції представлено роботи випускників: Олесі Вакуленко, Кічкіної Альони, Кіріченко Оксани, Хельг Маргарити, Лісунової Маргарити, Дубровської Світлани, Шестопал Антоніни, Бондаревої Тетяни, Бондаревої Аліни, Животовської Ганни, Мельнікової Олени, Татарінової Лариси, Кускової Людмили, Тріфанової Катерини.

Під час роботи виставки відбуватиметься низка майстер-класів з петриківського розпису.

Довідки за тел.: (057) 700-35-79.